Architektoniczne inspiracje: Beam & Rise od Kos

Nowe konsole Kos czerpią wzory ze świata architektury. Ich uzupełnieniem jest bogata gama delikatnych w formie umywalek.

Konsola Beam, zaprojektowana przez nowojorskie studio Visibility, łączy w niepowtarzalny sposób elementy architektury z wnętrzem łazienki. Inspirowana stalowym dwuteownikiem, wykonana jest z litego drewna jesionowego. Jej wymiary pozwalają idealnie wykorzystać przestrzeń do odłożenia codziennie używanych przedmiotów. Konsola dostępna jest w dwóch długościach i dwóch kolorach. 

 

 

Beam – design by Visibility

Umywalka nablatowa z Cristalplant Biobased + konsola z litego Irena jesionowego Kolekcja obejmuje również umywalkę nablatową z Cristalplant Biobased. Jej wewnętrzna półka, może być wykorzystana do montażu baterii lub do odłożenia akcesoriów.
Umywalka występuje w trzech kolorach: klasyczna biel, terakota i gołębia szarość.

Studio Visibility znane jest z nowatorskiego podejścia do tworzenia form użytkowych. „Beam to kolekcja, która wzbogaca przestrzeń domu, poprzez indywidualne cechy i styl jakie zostały nadane przedmiotowi codziennego użytku”; mówią Joseph Guerra i Sina Sohrab.  

 

 

 

W formie konsoli Rise pobrzmiewają echa elementów konstrukcyjnych, charakterystycznych dla architektury początku ubiegłego stulecia. Forma  nawiązuje wprost do najlepszych wzorców modernizmu.

Rise – design by Zaven

Konsola z blatem z Cristalplant Biobased; zintegrowana owalna umywalka Kształt umywalek Rise tworzą przenikające się proste formy: płaszczyzna i cylinder. Bryła umywalki zdaje się unosić na powierzchni blatu jak na tafli wody. Źródłem pomysłu dla weneckiego studia Zaven była właśnie obserwacja łodzi zanurzonych w wodach jej kanałów. 

 

 

Zarówno blat jak i zintegrowane z nim umywalki wykonane są z Cristalplant Biobased. Umywalki dostępne są w wersji owalnej i okrągłej w różnych konfiguracjach: zintegrowanej z blatem, w połowie wbudowanej lub wolnostojącej. 

Przenikanie się form charakteryzuje styl studia Zaven. Jak mówią Enrica Cavarzan i Marco Zavagno „… dążymy do uzyskania maksymalnej spójności, opierając się na prostych geometrycznych kształtach. W naszych projektach bryły przenikają się, tworząc nowe formy”.

 

Źródło: Zucchetti

Dodaj komentarz

Instagram