Czarne akcenty w łazience

Czerń odgrywa różnorodne role w projektowaniu wnętrz. Umiejętnie użyta może zachwycać jako wiodący kolor w nowoczesnych łazienkach, ale doskonale nadaje się również do stworzenia efektownych akcentów. Doskonałym przykładem są czarne akcesoria i produkty, takie jak armatura, odpływy prysznicowe, czy płytki uruchamiające do WC. W połączeniu z bielą lub ciepłymi tonami, tworzą one elegancką aranżację wnętrza, któremu nie brakuje jednak przytulnego klimatu.

Domowe łazienki już dawno przestały być pomieszczeniami o charakterze wyłącznie funkcjonalnym. Dzisiaj kluczowe w projekcie jest uzyskanie równowagi pomiędzy użytecznością i zachwycającym efektem wizualnym. Stanowi to pewne wyzwanie, ale dzięki szerokiej gamie dostępnych obecnie rozwiązań sanitarnych, dysponujemy wręcz nieograniczonymi możliwościami aranżacyjnymi. Szczególnie wysoki potencjał tkwi w czarnych detalach. Ten achromatyczny kolor wnosi do łazienki nowoczesną elegancję, a także pewną nutę mistycyzmu.

 

 

Kolorystyczna gra kontrastów

Czarna armatura, akcesoria, czy lampy sufitowe stworzą piękny kontrast w połączeniu z jasnymi i ciepłymi odcieniami płytek ceramicznych. Strefę prysznica można efektownie zaakcentować czarnym odpływem liniowym, a na jasnej ścianie nad toaletą zamontować stylowy czarny przycisk uruchamiający. Co więcej, firma Viega oferuje te produkty zarówno w wersji błyszczącej, jak i w modnym obecnie wariancie matowym. Możemy również kreatywnie pobawić się fakturą płytek – na przykład umiejętnie łącząc formaty 3D na ścianach z gładkimi powierzchniami na podłodze.

 

 

Spójna linia wzornicza

W przeciwieństwie do zamierzonych kontrastów w wymiarze barw i faktur, design produktów i akcesoriów sanitarnych powinien pozostać jednolity. Doskonale widać to na zaprezentowanym przykładzie łazienki. We wszystkich elementach odnajdujemy tutaj spójną kolorystykę i minimalistyczne, proste linie. W kabinie prysznicowej uwagę przykuwa smukły, czarny ruszt odpływu Advantix Cleviva o wyprofilowanym spadku. Harmonijnie komponuje się on stylistyką z matowym przyciskiem uruchamiającym Visign form More 204, w którym funkcję klawiszy pełnią delikatne, wąskie listewki. Podobnym designem charakteryzują się również inne akcesoria, takie jak szczotka i uchwyt na papier toaletowy. Umiejętnie dobrane, spójne detale nadają łazience wyjątkową jakość estetyczną.

 

 

Jasne, ciepłe barwy płytek ceramicznych, ciekawe faktury powierzchni oraz wyraziste czarne detale świetnie się nawzajem uzupełniają, tworząc nowoczesną, elegancką aranżację, której nie brakuje jednak przytulnego klimatu.

Źródło: Viega

Dodaj komentarz

Instagram