Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! 100 wolontariuszy podjęło wyzwanie upiększenia szpitala w Warszawie

AkzoNobel po 11 latach powrócił z akcją malowania do Centrum Zdrowia Dziecka. 100 wolontariuszy podjęło wyzwanie upiększenia szpitala w Warszawie. Grafiki wesołych zwierząt w pięknych pastelowych odcieniach, które pojawiły się na ścianach, mają sprawić, by uśmiech ponownie zagościł na buziach małych pacjentów. Podczas wydarzenia obecna w CZD była również ambasadorka marki Dulux, Magdalena Boczarska.

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja odmalowania ścian szpitala przez 100 wolontariuszy z firmy AkzoNobel to nowy rozdział dla CZD, a przede wszystkim uczynienie życia dzieci choć odrobinę szczęśliwszym w ich chorobie. Każde działanie wolontariackie ma w sobie ogrom siły, o czym warto pamiętać.

 

„Projekt Let’s colour daje nam możliwość wspierania mniejszych i większych akcji różnych społeczności lokalnych. Kolor i design mogą bowiem mieć duży wpływ na to, jak ludzie czują się w miejscach,
w których mieszkają, pracują i odpoczywają. Jesteśmy niezwykle dumni z projektu pomalowania szpitala dziecięcego w Warszawie i mamy nadzieję, że dzięki naszym farbom uda się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i pracowników Centrum Zdrowia Dziecka.” – mówi Kathryn Ledson, General Manager Poland.

„Kolorowe przestrzenie stworzone przez wolontariuszy firmy AkzoNobel sprawiły, że twarze naszych małych pacjentów i ich rodziców rozświetliły się uśmiechem. To niesamowite, jak odrobina koloru może wpłynąć na dobre samopoczucie i poprawę nastroju. Dziękujemy AkzoNobel za zaangażowanie
i kolejne wsparcie naszego szpitala. Takie inicjatywy pokazują, że współpraca między firmami,
a placówkami medycznymi może przynieść wiele radości i pozytywnych emocji. Jesteśmy wdzięczni za tak piękny gest i zaangażowanie w poprawę warunków dla naszych dzielnych pacjentów. Dzięki takim działaniom możemy stworzyć jeszcze bardziej przyjazne i kolorowe miejsce dla naszych podopiecznych”- mówi dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu ”Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

AkzoNobel na projekt malowania Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie przeznaczył 300 litrów farby marki Dulux.

„Nic nie jest bliższe mojemu sercu od tematu dzieci. Gdybym miała magiczną moc albo jedno życzenie do wykorzystania chciałabym, żeby wszystkie dzieci na świecie były szczęśliwe. Centrum Zdrowia Dziecka to bardzo ważne miejsce na mapie Polski. Cieszę się, że razem z marką Dulux będę mogła uczestniczyć w tym wyjątkowym projekcie, który przede wszystkim ma szansę namalować kilka dziecięcych uśmiechów” – mówi Magdalena Boczarska, polska aktorka, znana m.in. z filmu “Różyczka” czy “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Projekt „Let’s Colour” został zainicjowany przez międzynarodową firmę AkzoNobel już prawie 15 lat temu. Dzięki niemu już wiele miejsc publicznych w Polsce i na świecie zyskało nowe i kolorowe oblicze. Istotą programu jest poprawa standardu życia lokalnych społeczności. Dzisiaj „Let’s Colour” jest hasłem rozpoznawalnym na całym świecie.

W ostatnim czasie wolontariusze AkzoNobel zaangażowali się także w malowanie sal lekcyjnych i korytarzy w 3 szkołach podstawowych. Ponadto ścian w domach dziecka i w Domu Pomocy Społecznej “Kombatant” w Warszawie.

Inicjatywa firmy AkzoNobel to wsparcie także dla polskiej kultury. Firma zaangażowała się m.in.
w organizację przestrzeni wielu wystaw w Muzeum Narodowym w Warszawie, w tym – „Surrealizm. Inne mity” lub „PICASSO”. W styczniu br. podjęła zaś współpracę z Teatrem 6. Piętro w Warszawie,
w ramach której przekazała farbę na przygotowanie sceny do przedstawienia pt. [Things we do for] LOVE.

Źródło: AkzoNobel

Dodaj komentarz

Instagram