Inteligentna doniczka Veritable Classic

Co zrobić z roślinami uprawianymi w domu, a zwłaszcza z ziołami, gdy nadchodzi pora urlopów? Czy warto zainwestować w doniczkę samonawadniającą?

Najbardziej zaawansowane doniczki samonawadniające nie tylko dostarczają roślinie wodę, ale również doświetlają je, stwarzając efekt szklarni w pierwszej fazie wzrostu. Oświetlenie załącza się samo rano i wyłącza wieczorem. Doniczka nie musi więc stać przy oknie. Do takich urządzeń nie wsypuje się ziemi, ani nie wsadza się doniczek z roślinami. Do uprawy roślin stosuje się specjalne wkłady z nasionami. Wyprodukowane są z biodegradalnego materiału, a zawarta w nich gleba nie zawiera pestycydów. Takie doniczki szczególnie polecane są do uprawy ziół oraz innych roślin jadalnych jak np. inteligentna doniczka Veritable Classic z oferty sklepu www.czerwonamaszyna.pl.

 

doniczka samonawadniająca

Donica Veritable Classic

Jest to inteligentna doniczka, która pozwala na autonomiczną uprawę. Można w niej uprawiać zioła, warzywa takie jak pomidorki koktajlowe, paprykę czy kapustę bok choy oraz jadalne kwiaty (bratki, cuknię).

Zestaw zawiera doniczkę, oświetlenie i 4 wkłady nasienne wraz z podłożem. Moja doniczka jest biała, wykonana z gładkiego i przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego. Oświetlenie w postaci paneli LED umieszczone jest na wysięgnikach przypominających listki.

doniczka veritable classic

Zakładanie uprawy

Uprawa jest bardzo prosta. Montujemy doniczkę, w otwory wsadzamy gotowe wkłady nasienne i wlewamy wodę (2 l.). Na koniec podłączamy doniczkę do prądu. Oświetlenie doniczki emituje światło o długości fal optymalnej dla roślin. Kolor i charakterystyka światła przyczynia się do optymalnego tempa ich wzrostu. Światło włącza się i wyłącza samo, imitując naturalny cykl dnia i nocy. Możemy więc postawić ją nawet w pokoju bez okien.

doniczki inteligentne

Podlewanie

Na początku wkłady nasienne musiały nasiąknąć wodą, dlatego w zbiorniku na wodę zrobiło się prawie pusto już po pierwszym tygodniu, ale kolejny raz uzupełniałam ją dopiero po dwóch tygodniach. Wtedy w zbiorniku zmieściło się jedynie 1,2 l.

Kiełkowanie

Nasiona zaczęły wschodzić po ok. 10 dniach. Po dwóch tygodniach wzeszły wszystkie, za wyjątkiem jednej pietruszki. To bardzo dobry rezultat. Widać, że nasiona są dobrej jakości, a podłoże zapewnia im dogodne warunki do rozwoju. Na zdjęciu widać uprawę po trzech tygodniach od siewu.

uprawa ziół w domu
Moja uprawa ma dwa miesiące

Na zdjęciu poniżej moja uprawa ma 2 miesiące. Podlewam ją co ok. 2 tygodnie. Nie zasilam ich. Rośliny rosną zdrowo. Są ładnie wybarwione, dorodne i niesamowicie aromatyczne! Na bieżąco zrywam je i delektuję się ich smakiem.

 

zioła w domu

Podsumowanie

Inteligentna doniczka Veritable Classic to idealne urządzenie do domowej uprawy ziół i roślin jadalnych. Dzięki niej uprawa roślin staje się bajecznie prosta. Z pewnością ucieszy się z niej każdy miłośnik domowych upraw: zarówno nowicjusz, dziecko marzące o własnych roślinkach, osoba, która nie ma “ręki do roślin”, jak i profesjonalista. Świetnie sprawdzi się podczas letnich wyjazdów. Dwa tygodnie naszej nieobecności w domu to dla tego urządzenia żaden problem. Po powrocie z wakacji będą na nas czekały świeże, pachnące zioła.

Zioła rosną zdrowo, są dorodne i niezwykle smaczne. Poza tym samo urządzenie wygląda bardzo atrakcyjnie. Z powodzeniem może stanowić dekorację kuchnie. Doniczka jest dość droga, ale warta swojej ceny. Polecam gorąco!

Doniczkę można nabyć w sklepie internetowym www.czerwonamaszyna.pl

 

donice podświetlane

Doniczka z włączonym oświetleniem

Tekst i zdjęcia M. Ćwikła

Dodaj komentarz

Instagram