Jak ocieplić łazienkę w eleganckim stylu?
Każda łazienka, niezależnie od stylu, może być pełna przytulności i wizualnego ciepła. Jak sprawić, by wnętrze było eleganckie, a przy tym przyjazne i klimatyczne? Oto kilka podpowiedzi.
Gra kolorem
Nie od dziś wiadomo, że kolory mają moc. Potrafią wpłynąć na nasze samopoczucie. Jedne odprężają i relaksują, inne dodają energii, pobudzają do działania.
Barwy decydują też o przytulności wnętrza. Wystarczy jedną ze ścian pomalować na słoneczny, rozgrzewający kolor – na przykład na żółto – a od razu w pomieszczeniu będzie jaśniej, radośniej, przyjemniej. Aranżacja nabierze optymistycznego klimatu.
Trzeba pamiętać, że żółty jest energetyczny, dynamizuje wystrój, dlatego musi być stosowany z umiarem. Nie zaleca się więc malowania w tym kolorze wszystkich ścian. Trzeba się również zastanowić, z jakimi innymi odcieniami najlepiej go zestawić.
Na pewno sprawdzi się zrównoważenie żółci spokojną bielą czy zielenią, jak w przykładowej stylizacji. Słoneczny ton ma tylko jedna ze ścian, a także podwieszana szafka umywalkowa. Poza tym panuje tu subtelny i bardzo modny kolor szałwii.
Na blacie szafki ustawiono okrągłą białą umywalkę nablatową, ładnie współgrającą z dużym okrągłym lustrem na ścianie.
Specjalnie wybrana podtynkowa bateria umywalkowa Meandro gustownie uzupełnia aranżację, nie próbując w niej dominować. Jeszcze niedawno podtynkowe modele rzadko występowały w wersji umywalkowej. Coraz częściej jednak docenia się ich nienarzucającą się elegancję i projektowy umiar. Pod połyskującą chromem maskownicą ukryto wszystkie elementy konstrukcyjne, dzięki czemu na zewnątrz widzimy jedynie wylewkę o ciekawej, opływowej linii i uchwyt sterujący typu joystick – zgrabny, wygodny i pozwalający oszczędnie gospodarować wodą.
Zabawa formą
Sposobem na ocieplenie i ożywienie wnętrza jest zastosowanie różnych faktur, wzorów i kształtów. Spróbujmy się tym bawić!
Ryflowane panele w strefie umywalki nie wykluczają niewielkich prostokątnych kafelków o wyrazistych fugach w strefie wanny ani położonych na podłodze płytek terazzo o interesującej kolorystyce. Wanna nie musi być eliptyczna czy owalna. Może mieć zupełnie inny niż wszystkie kształt.
Do wanny dobrano niebanalny zestaw podtynkowy natryskowo-wannowy MEANDRO. Cechuje się prostą formą. Wyposażono go w podtynkową baterię dwufunkcyjną z zewnętrzną maskownicą i wygodnym uchwytem, który dzięki swej budowie pozwala na łatwą regulację strumienia i temperatury. Posiada również przełącznik funkcyjny wanna/natrysk i minimalistyczną rączkę natryskową. Całość jest nowoczesna, z nutą awangardy.
Magia dodatków
Gołe ściany nie wpływają dobrze na klimat wnętrza. Warto więc pomyśleć, jak je ciekawie zagospodarować. Świetnym sposobem na wprowadzenie pozytywnej energii są grafiki czy plakaty. Dodają aranżacji indywidualnego rysu. Jeśli są zabawne, wywołają uśmiech, poprawią humor.
Ożywczego ducha wnoszą rośliny. „Ocieplającą” rolę mają także miękkie tekstylia, chociażby ładnie zwinięte ręczniki kąpielowe. W nastrojowej łazience powinno się znaleźć miejsce na wszelkie pobudzające zmysły olejki i kadzidełka zapachowe.
Źródło: FDESIGN