Jak oświetlić ogród?

Zobacz, jak rozświetlić ogród, taras i strefę wokół domu – w poradniku stworzonym przez stylistki WestwingNow.pl znajdziesz wszystko, co niezbędne – bestsellerowe lampy i praktyczne wskazówki.

STREFA: OGRÓD

Ścieżki

Umieść lampy przy krawędzi chodnika, aby wyznaczały drogę. Im krótsza alejka, tym niższe pow

Rośliny

Twój ogród będzie zachwycał również nocą, jeżeli podkreślisz światłem wybrane drzewa lub klomby. W tej roli świetnie sprawdzą się lampy-reflektory.

Miejsce do relaksu

Lampy bezprzewodowe to najlepsi pomocnicy w tworzeniu wieczornego klimatu w ogrodzie. Postawisz je wszędzie tam, gdzie zapragniesz stworzyć iluminację. Bez kabli i bez prądu.
MUST HAVE: lampy solarne – energia ze słońca
Lampy solarne nie potrzebują podłączenia do prądu, ponieważ są zasilane energią z promieni słonecznych. Mogą świecić nawet całą noc.

 

 

STREFA: TARAS

Światło funkcyjne

Kinkiety i lampy wiszące dobrze oświetlą aranżację. Tak, aby po zmroku można było spędzać czas pod gołym niebem.

Światło dekoracyjne

Girlandy to must-have letniego oświetlenia. Są supermodne, emitują subtelne światło i dodają aranżacji odrobiny magii. Możesz nimi opleść balustradę, powiesić je nad głowami lub położyć na stoliku.
MUST HAVE: Designerskie lampy
Lampy to więcej niż oświetlenie – to inwestycja w piękny ogród na lata. Zwróć uwagę na przenośne modele, które po sezonie możesz ustawić w domu jako dekoracje.

 

 

STREFA: WOKÓŁ DOMU

Drzwi wejściowe

Przestrzeń przed nimi najlepiej rozjaśnią kinkiety. Ważne, aby pasowały do fasady budynku. Bezpiecznym rozwiązaniem są modele o prostych, geometrycznych formach – czarne lub szare. Pasują do niemal każdego stylu.

Garaż

Najlepiej sprawdzi się lampa z czujnikiem ruchu. Gdy podjedziesz do garażu, światło samoczynnie się włączy, pozwalając bezpieczne wprowadzić samochód.

Fasada

Jeśli podświetlisz ściany budynku, Twój dom będzie wyglądał pięknie po zmroku. W ten sposób możesz również podkreślić jego walory architektoniczne.
MUST HAVE: inteligentne lampy #smart
Na rynku dostępnych jest wiele opcji, które są kompatybilne z aplikacją mobilną. Możesz więc sterować światłem w ogrodzie za pomocą swojego telefonu.

 

Źródło: WestwingNow

Dodaj komentarz

Instagram