Jakie wybrać rękawice i sekator do prac w ogrodzie?

Trudno wyobrazić sobie pracę w ogrodzie bez rękawic. Są niezbędne. To samo dotyczy sekatora ręcznego. Jakie wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Podczas prac w ogrodzie nie sposób obyć się bez pewnych narzędzi i akcesoriów. Jednymi z nich są rękawice i sekator ręczny. To produkty pierwszej pomocy. Ważne, aby były wygodne, skuteczne i trwałe. Ostatnio miałam okazję przetestować nowości marki Gardena. Jak się sprawdziły?

Rękawice ogrodnicze

Pracując w ogrodzie, łatwo o zabrudzenie i skaleczenie. Dlatego przed przystąpieniem do jakiekolwiek pracy, koniecznie należy włożyć rękawice. Testowany przeze mnie produkt to standardowe rękawice służące do różnych prac, takich jak sadzenie roślin, sianie, przycinanie, wyrywanie, przenoszenie różnych gabarytów.

Są wykonane z elastycznego materiału, dzięki czemu są dobrze dopasowane do dłoni oraz łatwo je nałożyć i zdjąć. Są przewiewne. Dzianina rękawic chłonie pot. Nawet po dłuższym noszeniu ich, dłonie są suche. Wykonano je z wysokiej jakości, nietoksycznych materiałów. Można je prać w 30°C.

 

 

Spód rękawic ma silikonową powłokę, dzięki czemu zapewniają wygodny i bezpieczny chwyt. Możemy być pewni, że pracując w nich nic nam się nie wyślizgnie z rąk.

 

 

Obsługa urządzeń mobilnych

Obecnie, nawet podczas pracy w ogrodzie, często korzystamy z telefonu. Rozmawiamy, robimy zdjęcia, nagrywamy krótkie filmy. Czasami bywa, że zanim ściągniemy rękawice, odblokujemy telefon i naciśniemy migawkę aparatu, interesujący obiekt zdąży odlecieć lub odbiec. Testowane przeze mnie rękawice mają na końcach kciuka i palca wskazującego elementy inteligentnej funkcji obsługi urządzeń mobilnych. Umożliwiają obsługę smartfona lub tabletu bez zdejmowania rękawicy.

 

 

Czy polecam te rękawice?

Tak i to bardzo. Są niezwykle wygodne, idealnie dopasowane oraz łatwo się je nakłada i ściąga. Co ważne, dłonie w ogóle się w nich nie pocą. Skutecznie chronią i umożliwiają bezpieczną pracę dzięki silikonowej powłoce. Umożliwiają pewny chwyt. Bardzo przypadła mi też do gustu możliwość obsługi telefonu. Wszyte elementy umożliwiające tę funkcję działają bez zarzutu. Wykonanie zdjęcia motyla, który usiadł na pobliskim kwiatku nie stwarza teraz żadnego problemu.

 

 

Sekator ręczny

Sekator musi być przede wszystkim ostry, aby cięcie było proste i precyzyjne. Poza tym musi być niezawodny, trwały, wygodny i dobrze leżeć w dłoni. Testowany przeze mnie model to sekator dwuostrzowy o maksymalnej średnicy cięcia 24 mm. Ma wygodną ergonomiczną rękojeść z miękkimi elementami, dzięki czemu świetnie leży w dłoni, zapewniając komfortową pracę. Nie wyślizguje się. Sprężyna jest na stałe wbudowana w uchwyt, co chroni ją przed zabrudzeniem i ewentualnym zgubieniem. Wyposażony jest też w blokadę, która umożliwia bezpieczne przechowywanie narzędzia. Ma 25 lat gwarancji.

 

 

Dwa ostrza

W sprzedaży są sekatory jednoostrzowe lub dwuostrzowe. Ten produkt ma górne ostrze, które jest pokryte powłoką antyadhezyjną, natomiast dolne ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej. Oba ostrza nasuwają się na siebie w trakcie pracy, dzięki czemu cięcie jest proste i precyzyjne. Świetnie nadaje się do cięcia świeżych gałęzi o większej średnicy.

 

 

Moja rekomendacja

To bardzo wygodny i dobry sekator. Dzięki dwóm ostrzom, cięcie jest precyzyjne i równe. Szybko i łatwo można go odblokować. Odpowiada mi także wbudowana na stałe w uchwyt sprężyna. Narzędzie dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się, a dzięki wygodnemu i ergonomicznemu uchwytowi, praca nim nie męczy. Niezależnie od pozycji cięcia nie obciąża nadgarstków.

 

 

Więcej informacji na temat tych produktów znajdziecie na www.gardena.pl

Tekst i zdjęcia M. Ćwikła

Dodaj komentarz

Instagram