Kiedy warto zdecydować się na prysznic typu walk-in?

Kabina prysznicowa typu walk-in to rozwiązanie, które przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom nowoczesnego minimalizmu. Ich oszczędnej formie towarzyszy bowiem maksimum wygody, a także bezpieczeństwo i higiena.

Prysznic typu walk-in to nic innego jak otwarta kabina prysznicowa, która składa się z prostych, gładkich tafli szkła. Dzięki swojej minimalistycznej formie takie rozwiązanie można z łatwością zaaranżować w przestrzeni każdej łazienki. Tego rodzaju kabiny docenią zwłaszcza osoby starsze i z niepełnosprawnościami, a także rodzice małych dzieci.

 

 

Prysznic typu walk-in – w jakich łazienkach sprawdzi się najlepiej?

Wiele osób marzy o wygodnym, minimalistycznym prysznicu, do którego wystarczy wejść, aby szybko się odświeżyć. Taką możliwość – która okazuje się bezcenna w trakcie letnich upałów – dają kabiny prysznicowe typu walk-in. W jakich łazienkach sprawdzą się najlepiej?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: w każdej, w której istnieje chęć lub potrzeba zainstalowania minimalistycznego prysznica. Marki Geberit i Koło posiadają szeroką ofertę różnego rodzaju brodzików do pryszniców typu walk-in. Niektóre z nich można też docinać, aby perfekcyjnie dopasować je do każdego rodzaju wnętrza.

Dobrej jakości brodziki z powłoką antypoślizgową zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i pełen komfort korzystania ze strefy prysznicowej. Zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Mowa przede wszystkim o osobach starszych i z niepełnosprawnościami – również tych, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

– Warto wspomnieć o praktycznym rozwiązaniu, jakim jest wykonanie siedziska pozwalającego na komfortowe użytkowanie prysznica przez osoby starsze lub z ograniczoną motoryką, co może być dodatkowym atutem także dla kobiecej wygody jako podest umożliwiający oparcie nogi przy depilacji lub balsamowaniu – zauważa Ewa Czopko, architekt wnętrz z pracowni Decoroom.

Warto dodać, że prysznice typu walk-in stanowią również ogromne ułatwienie dla rodzin z małymi dziećmi. Wystarczy wstawić do kabiny krzesełko, aby korzystanie z prysznica stało się dla małego czyściocha komfortowym i całkowicie bezpiecznym doświadczeniem.

 

 

Brodziki prysznicowe typu walk-in – wygodne i piękne

Brodziki prysznicowe dają niezwykle szerokie możliwości aranżacyjne. Takie są na przykład ultrapłaskie modele marek Geberit i Koło, które mają możliwość zlicowania z podłogą. To najlepsze rozwiązanie, jeżeli zależy nam na maksymalnej higienie.

– Myśląc o technice sprzyjającej utrzymaniu wysokiej higieny w łazience, warto wspomnieć o brodzikach kompozytowych z możliwością zlicowania produktu z posadzką. Zastosowanie tego rozwiązania redukuje ilość fug w łazience, szczególnie w tak problematycznym miejscu jak prysznic. Pozwala nam to uniknąć nieestetycznego brudzenia fug oraz osadzania się kamienia w przestrzeniach międzypłytkowych – tłumaczy Ewa Czopko, architekt wnętrz Decoroom.

Wyjątkowo elegancki brodzik Geberit Sestra wykonano z trwałej żywicy kamiennej, którą pokrywa odporna na uszkodzenia i zarysowania żelkotowa powłoka. Powierzchnia brodzika jest teksturowana i posiada wyjątkowe właściwości antypoślizgowe klasy C. Oprócz wysokich walorów estetycznych i bezpieczeństwa, brodzik Geberit Sestra gwarantuje optymalną higienę dzięki biegnącemu wzdłuż brodzika wpustowi, który zapobiega gromadzeniu się brudu.

Brodzik Geberit Olona również wykonano z żywicy kamiennej i pokryto żelkotową powłoką. Gładka, ciepła i miła w dotyku matowa powierzchnia jest odporna na uderzenia, zarysowania, a nawet promieniowanie UV. Posiada właściwości antypoślizgowe klasy C.

Równie komfortowy jest brodzik Koło Nemea. Wyróżnia go elegancka, gładka, a zarazem odporna na zarysowania powierzchnia z akrylu. Do wyboru mamy wersję matową (o właściwościach antypoślizgowych klasy A) lub delikatnie błyszczącą.

 

 

Niezwykle istotnym elementem brodzika jest odpowiedni odpływ. W odróżnieniu od większości tego typu modeli odpływ liniowy Geberit CleanLine gwarantuje maksymalną higienę. Nie posiada ukrytych miejsc i zakamarków, a więc nie gromadzi się w nim brud. Odpływy są dostępne w kilku modelach i długościach. Dodatkowo można je dowolnie przycinać, co ułatwia ich montaż w niemal każdej kabinie prysznicowej.

Niezwykle eleganckim i równie higienicznym rozwiązaniem jest też odpływ ścienny Geberit. Wzmacnia estetyczny efekt minimalizmu w strefie prysznicowej, a przy tym przełamuje konwencjonalne podejście, w którym odpływ znajduje się w podłodze. Istnieje również możliwość wklejenia własnego materiału w specjalną ramkę pokrywy, dopasowując go idealnie do wystroju wnętrza.

Szeroka oferta brodzików marki Geberit i Koło umożliwia perfekcyjne dopasowanie tego elementu łazienki do potrzeb każdego użytkownika. W połączeniu z odpowiednim odpływem stworzenie wymarzonej strefy prysznicowej z kabiną walk-in jest niezwykle proste!

 

Źródło: Geberit

Dodaj komentarz

Instagram