Letnia zastawa

Latem zachęcamy do korzystania z kolorowej porcelany, która zachwyca lekkością i pięknymi dekoracjami. Delikatne szklane naczynia oraz fantazyjnie, ręcznie malowana ceramika to prawdziwa uczta dla zmysłów.

W tym roku szczególną uwagę zwracamy na bogactwo kolorów i pięknych wzorów. Ciepłe, energetyczne barwy wpływają pozytywnie na psychikę, poprawiają nastrój. Na ich widok czujemy się bardziej radośni. Dlatego letnia zastawa ma tworzyć wspaniały festiwal cudownych, nasyconych barw. Jej widok ma zachęcać do biesiadowania i spożywania posiłków.

Biesiada w ogrodzie

Póki lato trwa i pogoda dopisuje, starajmy się przebywać jak najwięcej czasu na łonie natury. Posiłek pod rozłożystym drzewem czy pod jabłonią w sadzie to idealne miejsce. Obcowanie z przyrodą ładuje nasze baterie, dodaje sił witalnych. Udekorujmy stół ręcznie wykonanymi i malowanymi ceramicznymi naczyniami. Idealne będą te z Manufaktury w Bolesławcu. Zdobione przez artystki w drobne niebieskie kwiatuszki prezentują się niezwykle urokliwie. Świetnym uzupełnieniem aranżacji będą kolorowe szklane naczynia. Jeszcze tylko bukiecik polnych kwiatów, gałązka jeżyny i gotowe.

 

Letnia zastawa

Letnia zastawa z oferty Manufaktury z Bolesławcu. www.polish-pottery.com.pl

 

Latem wszystkie chwyty są dozwolone. Naczynia ustawione na stole nie muszą być wszystkie takie same. Użyta letnia zastawa może być różnorodna. Każdy talerz i każda miseczka mogą być inne, jak widać na zdjęciu poniżej.

naczynia na lato

Kolorowe naczynia dostępne w TK Maxx. www.tkamxx.pl

 

Czar kryształów

Szkło kryształowe zobowiązuje. Zwykle zarezerwowane jest na szczególne okazje, wykwintne posiłki serwowane w jadalni. Możemy podać je także w ogrodzie czy na łące kwietnej. Ustawione na pięknym lnianym obrusie, w towarzystwie wspaniałego bukietu kwiatów, zrobią niesamowite wrażenie – prawdopodobnie jeszcze większe niż podane klasycznie w domu.

 

kryształy

Naczynia kryształowe we wzór Ananas. www.hutajulia.pl

 

Na mniej formalne spotkanie idealnie sprawdzi się najnowsza propozycja fińskiej marki Marimekko. Ceramiczne kubeczki Oiva zdobią malunki rozmarynu, herbaty bagiennej, kalii wodnej oraz liści i kwiatów maliny moroszki, trawy, mchu.

 

kubeczki ceramiczne

Kubeczki Oiva i najnowsza propozycja Marimekko. www.marimekko.com

 

Wprost z baśniowej krainy

Motywy flory i fauny to dobry wybór na lato. W sentymentalną podróż do odległej krainy przeniosą nas naczynia z linii Taika, co po fińsku oznacza magię. Ten zaprojektowany przez Klausa Haapaniemi w 2007 roku serwis, dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych – doskonale się uzupełniających, jak i prezentujących razem.

 

dekoracyjna letnia zastawa

Zastawa stołowa Taki marki Iittala. www.fabrykaform.pl

 

W promieniach letniego słońca

Kolory ziemi, słońca i wody to kolejna propozycja idealna na wakacje. Ta letnia zastawa z manufaktury Lyngby wprowadzi nas w nastrój ciepłej i słonecznej Italii. Radosne, intensywne kolory od razu poprawiają nastrój. Z kolei charakterystyczny dla wzór nakładających się na siebie, drobnych rombów powoduje, że prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo.

 

naczynia na lato

Propozycja kolorowej letniej zastawy Lyngby Rhombe z manufaktury Lyngby. www.czerwonamaszyna.pl

 

W kolorze nieba

Niebieski to kolor, którego nie może zabraknąć latem na stole. Im jest go więcej, tym lepiej. Sięgamy po wszystkie odcienie błękitu, turkus, kobalt, szafir. Łącząc różne odcienie uzyskamy bardzo ciekawy i intrygujący efekt. Wspaniałą propozycją jest Pure – nowość z oferty Serax, zaprojektowana przez Pascale Naessens. Naczynia z tej linii uosabia autentyczność i ciepło. Charakteryzują je organiczne linie i piękne rozmyte odcienie niebieskiego, jakby przeglądało się w nich niebo.

 

niebieskie talerze

Nowość w ofercie Serax. www.serax.com

 

Efekt rozmycia jest obecnie bardzo modny. W ten sposób można wykańczać naczynia w różnych kolorach – nie dotyczy to oczywiście tylko niebieskiego. Możemy wybierać pośród całej palety barw. Naczynia jakby muśnięte akwarelą wyglądają bardzo ładnie, lekko i subtelnie.

 

kolorowe naczynia

Aranżacja stołu z oferty Dutchhouse.pl. www.dutchhouse.pl

 

Efektownym uzupełnieniem zastawy będą wazony utrzymane w tej kolorystyce jak np. Vigo z oferty Miloo Home. Wykonane z cieniowanego, barwionego szkła niezwykle przyciągają uwagę swoją formą i kolorystyką. Taki wazon będzie idealny do ekspozycji średniej wielkości bukietów oraz kwiatów o długich łodygach. Warto wyeksponować go w widocznym miejscu. Swoim designem przedmiot najlepiej będzie komponował się z wnętrzami urządzonymi w duchu glamour, vintage, boho, elektrycznym czy klasycznym.

kolorowe wazony

Wazony Vigo i misa Morado z najnowszej kolekcji Miloo Home. www.miloohome.pl

 

O zachodzie słońca

Zastawę w delikatne wzory roślinne możemy łączyć z pastelowymi odcieniami kubeczków i filiżanek. Idealnym uzupełnieniem dla nich będą dodatki w ciepłych, nasyconych kolorach. Taka aranżacja jak widoczna na zdjęciu poniżej świetnie sprawdzi się do popołudniowej dekoracji stołu.

 

zastawa home&you

Aranżacja stołu z oferty home & you. www.home-you.pl

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram