Mama ogrodniczka – propozycje prezentów z okazji Dnia Matki

Jeśli szukasz prezentu dla mamy, która uwielbia pracę w ogrodzie warto rozważyć drobne narzędzia ogrodowe – które sprawdzą się zarówno w przydomowym ogródku jak i na balkonie.

Praca na działce, w ogrodzie, upiększanie balkonów to dla wielu mam ulubione zajęcie, które pozwala się zrelaksować. Odpowiedni sprzęt może sprawić, że praca ta stanie się prawdziwą przyjemnością.

Do siania nasion – łopatka SolidTM

Wysiew nasion to jedno z podstawowych czynności w ogrodzie, zatem specjalna łopatka, która pomoże precyzyjnie wykonać tą czynność z pewnością przyda się mamie ogrodniczce. Przykładem jest nowa łopatka SolidTM, która składa się z czterech podstawowych elementów – łopatki, rysika, poszerzacza i narzędzia pomiarowego, a wszystko zintegrowane w jednym dwuczęściowym narzędziu. Wąska łopatka jest lekka i trwała dzięki zastosowaniu tworzywa FiberCompTM. Ułatwia wysiewanie nasion w odpowiedniej ilości i we właściwej odległości dzięki podziałce na łopatce i poszerzaczu.

 

Do pielęgnacji małych roślin – drobne narzędzia z linii XactTM

Kolejny niezbędnik na liście produktów do pielęgnacji ogrodów i balkonów to narzędzia do pielęgnacji małych roślin. Fankę ogrodnictwa z pewnością ucieszą narzędzia z serii XactTM, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i trwałe oraz odporne na różne warunki pogodowe. Pomogą skutecznie i precyzyjnie wykonać  różne prace w ogrodzie. Wśród narzędzi Xact znajdziemy takie produkty jak: łopatka, grabie, skrobak, odchwaszczacz i kultywator.

 

 

Do przycinania kwiatów – sekator SP14 SolidTM

Jeśli udamy się z bukietem kwiatów do mamy to warto pomyśleć o praktycznym dodatku w postaci sektora. To niezbędnik w każdym domu. Kwiaty cięte, które uwielbiają kobiety, i które często zdobią nasze domy, wymagają oprócz regularnej wymiany wody, przycinania końcówek łodyg. Dzięki temu rośliny pozostaną w dobrej kondycji przez dłuższy czas. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się sekator do kwiatów SP14 SolidTM. Można nim przycinać kwiaty w bukiecie, a także rośliny w ogrodzie lub na balkonie. Sekator szczególnie docenią miłośniczki róż, gdyż narzędzie posiada specjalne otwory do usuwania liści i kolców z łodygi. Sprawnie przetnie zarówno łodygę do 10 mm, jak i drobną gałązkę.

 

 

Do ogródka i balkonu – bęben z wężem S, 15 m

Jeśli poszukujemy prezentu do nawadniania małego ogrodu czy balkonu to postawmy na nowy bęben z wężem S. Posiada on wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu jest gotowy do użycia. Jego całkowity zasięg to 15 m. Unikatowym rozwiązaniem jest pozioma konstrukcja. Stabilny i odporny na przechylenie bęben można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Ponadto jest wyjątkowo lekki co ułatwia jego transport. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.

 

 

Do pielęgnacji trawnika – nożyce do przycinania trawy GS42 Servo-SystemTM

Wypielęgnowany trawnik to kolejny ważny punkt w pracach ogrodowych. Tu mogą przydać się choćby nożyce, które umożliwią przycięcie brzegów trawnika, z którymi często nie może poradzić sobie kosiarka. W ofercie firmy Fiskars znajduje się kilka modeli nożyc, w tym model GS42 Servo-SystemTM. To ergonomiczne narzędzie zostało wyposażone w system Servo, dzięki któremu ostrza nie klinczują się podczas pracy. Dużą zaletą jest głowica obracająca się o 360o, co wpływa na komfort pracy. Ostrza o długości 14 cm wykonane są ze stali nierdzewnej.

 

 

Do przycinania krzewów – sekatory X-seriesTM

Ogrody czy balkony ozdobione są często różnymi krzewami, które trzeba regularnie przycinać. Do tego zadania przydadzą się wydajne sekatory. Jeśli poszukujemy sekatorów o dużej mocy cięcia, które pomogą mamie zaoszczędzić siły i czas to wybierzmy modele z najbardziej zaawansowanej linii X-seriesTM, łączące najlepsze w swojej klasie rozwiązania technologiczne, ergonomię i wytrzymałość. Doskonale radzą sobie z usuwaniem pędów drzew owocowych, przycinaniem roślin wieloletnich oraz strzyżeniem krzewów, a także z przerzedzaniem gęstych roślin. Dzięki nim uprawa ogrodu stanie się jeszcze przyjemniejsza. Nowe sekatory X-seriesTM osiągają najwyższą wydajność cięcia w swojej klasie dzięki innowacyjnemu mechanizmowi PowerGearTM, który zwiększa siłę cięcia trzykrotnie w porównaniu do standardowych mechanizmów. W ofercie znajdziemy model kowadełkowy P941 oraz dwa nożycowe P961, P921.

 

 

Orientacyjna cena detaliczna:

– Łopatka do wysiewu SolidTM  – ok. 25 zł

– Sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 40 zł

– Sekatory X-series – ok. 125 zł

– Bęben z wężem S, 15 m – ok. 365 zł

– Narzędzia Xact do pielęgnacji małych roślin – ok. 46 zł

– Nożyce do trawy GS42 Servo-SystemTM – 110 zł

Źródło: Fiskars

Dodaj komentarz

Instagram