Modne rozwiązania w łazience
Komfort, funkcjonalność, interesujący design – to podstawowe cechy modnej łazienki, która ma nie tylko służyć czynnościom higienicznym, lecz także odgrywać rolę strefy relaksu. W osiągnięciu tych celów pomagają nowoczesne rozwiązania.
Ukryty mechanizm
Przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych baterii montowanych na ścianie. Coraz większą popularnością cieszą się jednak bardziej wyrafinowane formy armatury.
Jednym z ciekawszych rozwiązań są baterie wielootworowe, montowane na obrzeżu wanny, jeśli ta ma odpowiednio szeroki rant, albo też na obudowie czy specjalnej półce. To typ ekskluzywnej armatury, której mechanizm wewnętrzny jest ukryty, na zewnątrz widać atrakcyjne elementy sterujące.
Czterootworowy model wannowy Adore Black-Chrome wykorzystano w aranżacji studia kąpielowego w ciemnych barwach. Bateria ta stanowi intrygujące połączenie chromu z czernią i idealnie komponuje się z nietuzinkową czarną wanną. Przykuwa wzrok długą płaską wylewką, cylindryczną rączką natrysku, zgrabnym uchwytem i przełącznikiem. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny gwarantujący trwałość i bezawaryjność.
W tej samej stylizacji zestawiono – z białymi umywalkami – czarną baterię Adore Black-Chrome, która jest interesująca nie tylko ze względu na kolor, lecz także za sprawą podtynkowego sposobu montażu. Wszystkie elementy wewnętrzne są ukryte w ścianie. Widzimy jedynie dyskretną maskownicę, wylewkę i uchwyt. Bateria ta, idealnie wpisująca się w minimalistyczny styl, wyposażona jest w regulator ceramiczny oraz perlator pozwalający oszczędniej gospodarować wodą.
Dostępne są podtynkowe baterie natryskowe. Ich subtelna forma i niewielka przestrzeń, jakiej potrzebują, sprawiają, że sprawdzą się w każdym wystroju i na każdym metrażu, zarówno w obszernym salonie kąpielowym, jak i w małej łazience.
Ekologicznie
Łazienka XXI wieku powinna być ekologiczna. Ceni się rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę, a tym samym pieniądze. Modne baterie oszczędnościowe (np. z serii Vitto VerdeLine) wyposażone są m.in. w specjalne ograniczniki, które kontrolują ilość wypływającej wody.
Ścienna bateria wannowa Vitto VerdeLine posiada ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Model umywalkowy z tej samej serii zaopatrzony jest w umieszczony na końcu wylewki perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej. Obie baterie mają regulatory ceramiczne i połyskujące chromem wykończenie.
Uniwersalny wygląd armatury Vitto VerdeLine sprawia, że doskonale odnajduje się ona w każdym stylu, nawet industrialnym, jak w aranżacji z zestawem hybrydowym – wanną i kabiną prysznicową. Głównym zamysłem tego projektu jest oszczędność – formy, wody i miejsca.
Stylowo
Mimo popularności nowoczesnych rozwiązań te tradycyjne, nawiązujące do przeszłości, są wciąż doceniane. Nie słabnie zainteresowanie wysmakowanymi kompozycjami łazienkowymi retro, glamour czy vintage. Z myślą o nich powstała stylowa armatura o pięknej barwie i dekoracyjnych pokrętłach, wylewkach, rączkach.
W przykładowej biało-oliwkowej aranżacji wykorzystano serię Antica o finezyjnych kształtach i odcieniu starego brązu. Bateria umywalkowa jest modelem stojącym, montowanym na umywalce, pozostałe baterie są tradycyjnie ścienne. Mimo skojarzeń z przeszłością mamy do czynienia z nowoczesnymi i trwałymi urządzeniami, wyposażonymi w głowice ceramiczne. Baterie te ładnie współgrają ze stylizowaną ceramiką oraz białym i oliwkowym tłem. Dopełnieniem kompozycji są akcesoria łazienkowe Antica.
Przykłady baterii wannowych – zdjęcia w galerii
Artykuł promocyjny