Modne rozwiązania w łazience

Komfort, funkcjonalność, interesujący design – to podstawowe cechy modnej łazienki, która ma nie tylko służyć czynnościom higienicznym, lecz także odgrywać rolę strefy relaksu. W osiągnięciu tych celów pomagają nowoczesne rozwiązania.

Ukryty mechanizm

Przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych baterii montowanych na ścianie. Coraz większą popularnością cieszą się jednak bardziej wyrafinowane formy armatury.

Jednym z ciekawszych rozwiązań są baterie wielootworowe, montowane na obrzeżu wanny, jeśli ta ma odpowiednio szeroki rant, albo też na obudowie czy specjalnej półce. To typ ekskluzywnej armatury, której mechanizm wewnętrzny jest ukryty, na zewnątrz widać atrakcyjne elementy sterujące.

 

modna łazienka

Armatura podtynkowa to idealna propozycja do eleganckich, nowoczesnych łazienek

 

Czterootworowy model wannowy Adore Black-Chrome wykorzystano w aranżacji studia kąpielowego w ciemnych barwach. Bateria ta stanowi intrygujące połączenie chromu z czernią i idealnie komponuje się z nietuzinkową czarną wanną. Przykuwa wzrok długą płaską wylewką, cylindryczną rączką natrysku, zgrabnym uchwytem i przełącznikiem. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny gwarantujący trwałość i bezawaryjność.

 

bateria czterootworowa

Czterootworowa bateria wannowa Adore Black-Chrome

 

W tej samej stylizacji zestawiono – z białymi umywalkami – czarną baterię Adore Black-Chrome, która jest interesująca nie tylko ze względu na kolor, lecz także za sprawą podtynkowego sposobu montażu. Wszystkie elementy wewnętrzne są ukryte w ścianie. Widzimy jedynie dyskretną maskownicę, wylewkę i uchwyt. Bateria ta, idealnie wpisująca się w minimalistyczny styl, wyposażona jest w regulator ceramiczny oraz perlator pozwalający oszczędniej gospodarować wodą.

 

 

baterie podtynkowe

Umywalkowa bateria Adore Black-Chrome do montażu podtynkowego

 

Dostępne są podtynkowe baterie natryskowe. Ich subtelna forma i niewielka przestrzeń, jakiej potrzebują, sprawiają, że sprawdzą się w każdym wystroju i na każdym metrażu, zarówno w obszernym salonie kąpielowym, jak i w małej łazience.

Ekologicznie

Łazienka XXI wieku powinna być ekologiczna. Ceni się rozwiązania pozwalające oszczędzać wodę, a tym samym pieniądze. Modne baterie oszczędnościowe (np. z serii Vitto VerdeLine) wyposażone są m.in. w specjalne ograniczniki, które kontrolują ilość wypływającej wody.

 

 

baterie oszczędzające wodę

Bateria umywalkowa Vitto VerdeLine ma zamontowany perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej

 

Ścienna bateria wannowa Vitto VerdeLine posiada ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Model umywalkowy z tej samej serii zaopatrzony jest w umieszczony na końcu wylewki perlator napowietrzający strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej. Obie baterie mają regulatory ceramiczne i połyskujące chromem wykończenie.

 

 

baterie zużywające mniej wody

Bateria wannowa Vitto VerdeLine z ogranicznikiem przepływu wody

 

Uniwersalny wygląd armatury Vitto VerdeLine sprawia, że doskonale odnajduje się ona w każdym stylu, nawet industrialnym, jak w aranżacji z zestawem hybrydowym – wanną i kabiną prysznicową. Głównym zamysłem tego projektu jest oszczędność – formy, wody i miejsca.

 

jak oszczędzać wodę

Ideą armatury Vitto VerdeLine jest oszczędność zarówno wody jaki i formy oraz miejsca

 

Stylowo

Mimo popularności nowoczesnych rozwiązań te tradycyjne, nawiązujące do przeszłości, są wciąż doceniane. Nie słabnie zainteresowanie wysmakowanymi kompozycjami łazienkowymi retro, glamour czy vintage. Z myślą o nich powstała stylowa armatura o pięknej barwie i dekoracyjnych pokrętłach, wylewkach, rączkach.

 

armatura w stylu vintage

Armatura z serii Antica to idealna propozycja do łazienek urządzonych w stylu retro, glamour czy vintage

 

W przykładowej biało-oliwkowej aranżacji wykorzystano serię Antica o finezyjnych kształtach i odcieniu starego brązu. Bateria umywalkowa jest modelem stojącym, montowanym na umywalce, pozostałe baterie są tradycyjnie ścienne. Mimo skojarzeń z przeszłością mamy do czynienia z nowoczesnymi i trwałymi urządzeniami, wyposażonymi w głowice ceramiczne. Baterie te ładnie współgrają ze stylizowaną ceramiką oraz białym i oliwkowym tłem. Dopełnieniem kompozycji są akcesoria łazienkowe Antica.

 

Przykłady baterii wannowych – zdjęcia w galerii

 

 

  • Jednootworowa bateria umywalkowa

 

www.ferro.pl

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Instagram