Najpiękniejsze barwy i struktury szkła: nowości na stół w Miloo Home

Co może nam zaoferować zastawa stołowa? Nie tylko funkcjonalność, nie tylko bazową estetykę, ale niezwykle bogatą gamę zachwytów! Aby się o tym przekonać, warto poznać różnorodne nowości wśród kieliszków i szklanek w Miloo Home. Mienią się i kolorami, i efektami optycznymi. Mogą wtopić się w aranżację, jednak warto, aby na stole zagrały główne role. Zwłaszcza że wszystkie są dziełem utalentowanych polskich rzemieślników.

Szkło to materiał niezwykły. Dlaczego? – Choć znamy je jako twarde i kruche, to rozgrzane do 1000 i więcej stopni Celsjusza staje się niezwykle plastyczną masą. Używając odpowiednich narzędzi, można wówczas formować je w najrozmaitsze formy. Jak bardzo różnorodne, świetnie pokazują nasze nowości – mówi Monika Bielska, dyrektor kreatywna Miloo Home. – Jednocześnie wszystkie kieliszki i szklanki z naszych kolekcji mają kilka wspólnych walorów, którymi wyróżniają się na rynku. To przede wszystkim ręczne wykonanie w polskich hutach szkła. Oznacza to najwyższą jakość, której produkcja przemysłowa nie dorównuje. Sprawia też, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Ma pewną tożsamość, jaką nadać mu może jedynie kontakt z utalentowanym autorem – podkreśla.

Sięgając po ręcznie wykonane kieliszki i szklanki z Miloo Home wspiera się pracę polskich rzemieślników, którzy godnie rozwijają tradycje liczące wieleset lat. A zarazem jest to piękny w swej prostocie sposób, aby nadać aranżacji stołu wyjątkową klasę – w dowolnie wybranej przez siebie estetyce.

 

 

W stronę nowoczesnej elegancji

Kolekcji Topaz Optic nie sposób pomylić z innymi za sprawą geometrycznych kształtów – czasze kieliszków mają formę walca. A co więcej, zwracają uwagę barwą, która może budzić skojarzenia z szampanem, bursztynem albo złocistą poświatą zachodu słońca nad morzem.

Tę samą barwę, ale dla odmiany w połączeniu z obłą, organiczną formą oferują szklanki z kolekcji Ovo. Nazwa jest nieprzypadkowa, bo po łacinie oznacza jajo. Zestawienie geometrycznych kieliszków z delikatną formą szklanek to świetny sposób, aby aranżacja stołu jako całość zyskała doskonały balans. Miękki kontrast szkła w jednym kolorze, ale o odmiennych kształtach, świetnie wpisze się w obecne trendy aranżacyjne.

 

 

Świetliste kolory zastawy

Szlachetny odcień kieliszków Topaz Optic kieruje nas ku niezwykle bogatej gamie szkła kolorowego. To jedno z najważniejszych dziś zjawisk we wzornictwie. Kieliszki i szklanki w najróżniejszych barwach mogą dopełnić charakter monochromatycznej aranżacji, podkreślić jej temat przewodni (np. marynistyczny) albo przenieść na taras lub do jadalni całą paletę kolorów zaczerpniętych wprost z krajobrazu.

 

W serii szklanek Pure dostępne są szklanki w odcieniu indygo. To doskonałe naczynia do wody, bo właśnie z wody wydają się wykonane. Niebieskie szkło o różnej grubości (cieńsze na rancie, masywniejsze w partii dna) przejrzystością, połyskliwością i zróżnicowaniem tonów przywodzi na myśl głębinę jeziora. Propozycji w Miloo Home jest jednak znacznie więcej. Tylko wśród nowości znalazły się także inne modele szklanek w wielu odcieniach letniej zieleni i nadmorskiego granatu. A koneserów wyrafinowanych form zachwyci modernistyczna, inspirowana Bauhausem kolekcja Pillar – z geometrycznie wykrojonymi czaszami z bezbarwnego szkła, wspartymi na zielonej nóżce.

Fascynujący świat faktur

Światło słońca, świec lub nastrojowych lamp wydobywa nie tylko kolory szkła, ale i jego faktury. A to kolejny niezwykle ważny kierunek w nowoczesnym designie. Projektanci sięgają po różne zjawiska optyczne, aby wspaniale wzbogacić także szkło bezbarwne. Najlepszą ilustracją jest tu rozbudowana kolekcja Optic z bogatą gamą kieliszków (do wina czerwonego, białego, koktajli czy martini), szklanek w wielu rodzajach, a także m.in. naczyń do chłodzenia szampana czy mis.

Warto zwrócić uwagę, że efekt falowania uzyskuje się zwykle na szkle o trochę grubszych ściankach. Rzemieślnicy, którzy tworzą kieliszki i szklanki dla Miloo Home, podkreślają tę szlachetność materiału odpowiednim szlifem. To czytelny znak najwyższej klasy oraz ręcznego wykonania. Ta właśnie jakość wyróżnia szkło z salonów Miloo Home pośród mniej wyrafinowanych propozycji na rynku.

 

Źródło: Miloo Home

 

Dodaj komentarz

Instagram