Nie tylko do wnętrz. Poznaj możliwości lameli zewnętrznych

Na rynku dostępnych jest coraz więcej materiałów do wykończenia elewacji. Można wybrać produkty do pokrycia całego budynku, jak i fragmentu ściany. Jednym z tych materiałów są lamele dekoracyjne, które „wyszły” z wnętrz na zewnątrz, pokrywając wnęki balkonowe, tarasy, garaże czy budownictwo mobilne.

Kompleksowe rozwiązanie dla domu

Fronto marki VOX to panele zewnętrzne oferujące wiele możliwości projektowych. Nowoczesny kształt profilu umożliwia montaż zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. To także idealna alternatywa dla klasycznych drewnianych elewacji. Ciekawa gama kolorystyczna i różne opcje zastosowania Fronto pozwalają na wykreowanie niepowtarzalnego wizualnego kodu domu.

 

 

Fronto charakteryzują się wysoką trwałością. Czas eksploatacji paneli wynosi od 10 do nawet 50 lat. Trwałość, odporność na różnorodne czynniki zewnętrzne oraz fakt, że nie wymagają konserwacji sprawiają, że ich negatywny wpływ na środowisko jest mniejszy niż innych, mniej trwałych materiałów.

Na długie lata

Fronto są wykonane z nowoczesnego tworzywa polimerowego. W jego skład wchodzą materiały z recyklingu, które także można poddać w całości powtórnemu przetworzeniu. Profile są wodoodporne, lekkie, więc nie obciążają konstrukcji budynku, a także nie wymagają konserwacji, co pozwala oszczędzić pieniądze i czas. W dodatku posiadają „samoczyszczącą się” powierzchnię, która ogranicza osadzanie się kurzu i brudu. Dzięki temu nawet po wielu latach użytkowania będą wyglądać jak nowe.

 

 

Liczy się efekt

Lamele stosowane na zewnątrz tworzą imponującą zabudowę elewacji w pionie lub poziomie. Profil lameli Fronto został zaprojektowany w taki sposób, aby uzyskać jak najgłębszy światłocień pomiędzy panelami. W rezultacie, dzięki specjalnie dobranym fugom, cień eksponuje pojedyncze lamele. W ten sposób uzyskano efektowną trójwymiarowość, która przykuwa wzrok i wpływa pozytywnie na zewnętrzną estetykę domu.

 

 

Naturalnie przede wszystkim

Naturalne drewno od lat cieszy się popularnością i jest chętnie wykorzystywane przez projektantów. Jednak jego zastosowanie na zewnątrz budynku jest bardzo kosztowne i wymaga regularnych zabiegów konserwacyjnych. Lamele Fronto są bardzo dobrym i bezproblemowym zamiennikiem naturalnego drewna. Do wyboru mamy pięć dekorów: Dąb, Dąb miodowy, Dąb Winchester, Złoty dąb oraz Orzech. Zastosowana nowoczesna technologia druku cyfrowego sprawia, że panele są matowe, a także mają ciekawy i zróżnicowany rysunek. To pozwoliło uzyskać efekt zbliżony do percepcji naturalnego materiału. Elewacje i podsufitki w kolorze drewna dobrze komponują się z innymi materiałami takimi jak kamień, tynk czy cegła.

 

Źródło: Vox

Dodaj komentarz

Instagram