Ogród w maju

Świeża, soczysta zieleń otaczającej nas przyrody jest teraz wyjątkowo piękna. W ogrodzie rozpoczyna się prawdziwy festiwal kolorów, a piękna, słoneczna pogoda i gwałtowne deszcze dobrze służą naszym roślinom.

Kosimy trawnik!

Kosiarka automatyczna Husqvarna Automower® 315X zapamiętuje, które części ogrodu już zostały skoszone i dostosowuje odpowiednio swój plan pracy. www.husqvarna.pl

Sezon koszenia rozpoczęty. Chcąc utrzymać trawnik w dobrej kondycji, należy go  kosić raz w tygodniu. Nie przycinamy go zbyt nisko, ponieważ przy tak silnym nasłonecznieniu i cieple jakie jest teraz, trawa może ulec wypaleniu i powstaną żółte plamy. Jeżeli ta czynność bardzo nas nuży i nie mamy zbyt wiele czasu na pielęgnację trawnika, można zafundować sobie kosiarkę automatyczną np. Husqvarna Automower® 315X. Maszyna dedykowana jest do samodzielnego koszenia trawników o powierzchni do 1 600 mkw. Dobrze sobie radzi z wąskimi przejściami i stromymi zboczami o nachyleniu do 40%. Jest cicha i pracuje niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Można kontrolować ją za pomocą telefonu lub smartwatcha z każdego miejsca na Ziemi. Problem z głowy. Trawnik należy również systematycznie podlewać!

Łąki kwiatowej na razie nie kosimy.

W stawie ogrodowym

Maj to najlepszy czas na zakładanie nowego stawu ogrodowego. W tym miesiącu sadzimy również rośliny wodne. Wrażliwe na mróz lilie wodne należy sadzić dopiero po zimnych ogrodnikach.

W ogrodzie warzywnym

Można już sadzić wprost do gruntu rośliny wrażliwe na mróz jak pomidory, paprykę, ogórki… Aby plony były bogate, a warzywa soczyste, rośliny regularnie podlewamy.

Na tarasie

W połowie maja można już wystawić na dwór rośliny tropikalne, zimujące w domu. Najlepiej zrobić to w pochmurny dzień i przez pierwszych kilka dni powinny stać w półcieniu, aby słońce ich nie poparzyło. Natomiast kwiaty sezonowe w skrzynkach balkonowych, po dwóch tygodniach od posadzenia, należy regularnie zasilać.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcie serwis prasowy Husqvarna

Dodaj komentarz

Instagram