Oświetlenie na Boże Narodzenie

Dekoracje bożonarodzeniowe to nie tylko choinka i wigilijny stół. Bardzo ważne miejsce w świątecznej dekoracji zajmuje oświetlenie. Odpowiednio dobrane i zaaranżowane z pozostałymi elementami wystroju pomoże wykreować piękną, świąteczną atmosferę. Zadbajmy więc o magiczne oświetlenie na Boże Narodzenie.

Dobrze dobrane oświetlenie podkreśla i eksponuje walory wnętrza. Daje duże możliwości w wizualnym kreowaniu przestrzeni. Ma także bardzo duży wpływ na atmosferę panującą w domu. Szczególnie warto zadbać o delikatne, ciepłe natężenie światła. Sprzyja ono relaksowi i koi zmysły. Zaaranżowane samodzielnie sceny świetlne nadadzą magii tych świąt i sprawią, że wieczorową porą poczujemy się jak w baśniowej krainie. Chęć montowania światełek to również nasza naturalna potrzeba doświetlania się zimową porą, kiedy dni są najkrótsze. Dlatego należy koniecznie zadbać o odpowiednie oświetlenie na Boże Narodzenie.

 

oświetlenie na Boże Narodzenie

 

Lampki choinkowe

Trudno wyobrazić sobie Gwiazdkę bez oświetlonej choinki. Obecnie możemy wybierać pośród przeróżnych rodzajów światełek. Zwykle są to sznury, którymi luźno owijamy choinkę. Mogą dawać jednolite, jasne światło są też różnokolorowe. Wygodnym rozwiązaniem są te z programatorami, dzięki którym można wybrać kolory, sposób wyświetlania, częstotliwość migania. Nowością w ofercie Leroy Merlin są lampki choinkowe Twinkly. Są to światełka, które za pomocą WiFi łączą się z aplikacją w telefonie, co pozwala nam sterować nimi z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko mamy telefon i internet. Ponadto mają niezliczone kolory (pełna skala RGB), możliwość dyktowania głosowego, a także funkcję”mapowania” światełek i ustawiania różnych “wzorów” czy napisów do wyświetlania (np. tęczę, miganie w dowolnej konfiguracji, czy pasy, albo napisy).

 

bożonarodzeniowe dekoracje

 

Lampki dekoracyjne LED

Oprócz pięknie oświetlonej choinki, warto postarać się o dodatkowe podświetlenie na święta. Bardzo ładnie prezentują się kurtyny świetlne. Zazwyczaj wieszane są w oknach. Dobrym pomysłem jest zamontowanie ich za firanką. Wtedy dają delikatną poświatę. Taką ozdobę można również zamontować na ścianie (na której nie ma innych dekoracji). Magicznej atmosfery nadadzą też stojące, świecące figurki oraz rozwieszone lub rozłożone sznury światełek. Takie dekoracyjne oświetlenie na Boże Narodzenie nada wyjątkowego klimatu.

 

dekoracje świetlne

 

Gwiazdy z papieru czyli lampka i dekoracja w jednym

Od jakiegoś czasu bardzo modne są wiszące gwiazdy z papieru. Taką dekorację świąteczną w prosty sposób można wykonać samemu. Wystarczy 8 sztuk torebek śniadaniowych, nożyczki, klej do papieru i kawałek sznurka, by wyczarować piękną gwiazdę. Można wykonać ją także ze zwykłego papieru lub nawet z gazety. Gdy nie czujemy się na siłach, by zrobić taką dekorację samodzielnie, można ją kupić. W sprzedaży jest bogaty asortyment różnej wielkości gwiazd, z wbudowanym oświetleniem LED.

 

Kule świetlne

To nowość wśród dekoracyjnego oświetlenia na Boże Narodzenie. Są to ażurowe kule o różnej średnicy, które mogą być stosowane zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz. Można je wieszać lub ustawiać na podłodze. Bardzo ładnie wyglądają pojedynczo i w grupach.

 

świąteczny klimat

 

Lampki zewnętrzne

Właściciele domów jednorodzinnych w okresie świąt mają ogromne pole do popisu. Dekoracyjne oświetlenie na Boże Narodzenie tradycyjnie wieszamy na choince przed domem, ale otoczenie domu pięknie zaprezentuje się, gdy zamontujemy więcej światełek. W końcu udekorowane domy migoczącymi lampkami to kwintesencja świątecznego krajobrazu.

 

lampki zewnętrzne

 

Co możemy zrobić? Rozświetlmy strefę wejścia. Ciekawy efekt dekoracyjny dają kurtyny świetlne i tzw. sople ledowe, które można zawiesić na daszku ganka czy pod rynną. Niektóre lampki zewnętrzne można łączyć w skomplikowane dekoracje wzdłuż całej elewacji. Przepięknie, wręcz bajkowo będzie wyglądała girlana przymocowana do połaci dachowej. Światełka można rozwiesić na drzewach, a pod nimi ustawić renifery świetlne. Niesamowitego uroku dodadzą rozwieszone w ogrodzie kule świetlne.

Należy jednak pamiętać, że do dekoracji na Boże Narodzenie wybieramy oświetlenie LED dostosowane do użytkowania na zewnątrz (w wymagających warunkach pogodowych).

 

podświetlane renifery

 

Światło ma dla nas wyjątkowe znaczenie i za jego pomocą możemy uzyskać różnorodne efekty wizualne, aby czas świąt Bożego Narodzenia zamienić w magiczne chwile.

Więcej informacji na temat dekoracyjnego oświetlenia: www.leroymerlin.pl

Dodaj komentarz

Instagram