Dodatki z futra i wełny
Dodatki z futra i wełny są niezwykle miękkie i miłe w dotyku. Wprowadzą do domu przytulną atmosferę i wizualnie ocieplą wnętrze. To aktualnie niekwestionowany hit.
Zimą potrzebujemy ciepła. To naturalne. Gładkie i chłodne w dotyku tkaniny zastępujemy tymi puchatymi i otulającymi, od których na sam widok robi się cieplej i milej. Wybieramy dodatki z futra i wełny, a także welur, sztruks, polar.
Sztuczne futerko
Otul się ciepłym i miłym w dotyku pledem i rozsiądź się wygodnie na kanapie, a mróz i zawierucha za oknem nie zrobi na Tobie żadnego wrażenia. Futra oczywiście wybieramy sztuczne – są równie miłe w dotyku co prawdziwe, ciepłe, a także posiadają naturalny blask i realistyczne kolory. Co więcej, zazwyczaj nie trzeba zanosić ich do czyszczenia, tylko wystarczy samodzielnie wyprać w pralce.
Moda na futrzane dodatki
Do dekoracji mieszkania wybieramy futrzane poduszki, pledy, narzuty i dywany. Możemy pokusić się także o fotele tapicerowane futerkiem. Bardzo praktyczne będą te ze zdejmowalnym obiciem.
Modne są produkty w ponadczasowych, naturalnych odcieniach naturalnych futer, ale duże wrażenie robią także te w intensywnych kolorach jak pomarańczowy, koralowy, fioletowy. Miłośnicy futer naturalnych stosują również farbowane – i już zupełnie nie wiadomo które jest prawdziwe, a które sztuczne.
Futro a styl
Uważasz, że futra świetnie odnajdują się jedynie we wnętrzach urządzonych w stylu naturalistycznym, wiejskim i góralskim? Nic bardziej mylnego. To produkt, który pięknie wpisuje się w każdą przestrzeń, również w stylu chalet, także w wersji de luxe. Wszystko zależy od dobranych tkanin, użytych kolorów i akcesoriów dopełniających aranżację.
Z wełną zimie do twarzy
Zimą najlepiej sprawdzą się dodatki z futra i wełny. Mieszamy różne rodzaje splotów i ich wielkości. Bardzo efektownie będą wyglądały te grubsze. Są nadal szalenie modne. W zimowych aranżacjach dobrze odnajdują się stonowane kolory. Najcieplej będą wyglądały różne odcienie bieli, oraz kremowe, wręcz maślane. Wprowadzają do wnętrza nie tylko poczucie ciepła, ale i pewności oraz bezpieczeństwa.
Zalety naturalnej wełny
Wełna to znakomity materiał termozolacyjny, który jest świetny do stosowania zarówno zimą jak i latem. Jest antybakteryjna, nie absorbuje zapachów, nie gniecie się i nie elektryzuje się. Ma długą żywotność. Nie lubi jednak dość częstego prania, a szczególnie w pralce. Produkty wełniane lepiej prać ręcznie, a podczas tego zabiegu nie pocierać ich. Suszymy je w rozłożonej pozycji.
Włóczki syntetyczne
O wiele łatwiejsze w pielęgnacji będą dodatki wykonane ze sztucznych włókien. W zależności od ich rodzaju i sposobu wykończenia mogą być prane w pralce lub wymagają czyszczenia chemicznego. Zazwyczaj są bardzo miłe w dotyku i otulające oraz ciepłe. Jednak z pewnością będą mniej trwałe od wełny naturalnej i szybciej ulegną zniszczeniu.
Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm