Poczuj lato!

Tego lata, tarasy, balkony i ogródki przydomowe to miejsca, gdzie z pewnością spędzimy dużo czasu. Jak urządzić wygodny i efektownie wyglądający kącik do relaksu na świeżym powietrzu? Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji.

Bohaterami ogrodowej czy balkonowej aranżacji są siedziska. Musi ich być co najmniej tyle, ilu jest domowników. Jakie wybrać?

Ta decyzja powinna zależeć tylko od miejsca na nie przeznaczonego. Jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest mała, radzimy zdecydować się na krzesła albo nieduże fotele. Takie zgrabne i lekkie, ale zapewniające wygodę siedziska oferują marki Dutchbone, Woood czy Orange Line. Na niedużym tarasie czy działce znakomicie sprawdzą się również ławki, na których mogą usiąść dwie osoby. Świetne projekty ma między innymi firma Woood!

 

 

Komfortowego relaksu same siedziska jednak nie zagwarantują. Do tego są jeszcze potrzebne stoliki, na których można postawić filiżankę kawy i szklankę wody oraz położyć telefon czy książkę, by zawsze były pod ręką. Najlepiej łatwe do przestawiania. Takie modele proponuje Orange Line. Mają małe wymiary i rączkę na blacie, dzięki czemu bez wysiłku przeniesiemy się z nimi i z tym, co na nich leży, w inne miejsce, podążając za przesuwającymi się promieniami popołudniowego słońca.

 

 

Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę nie tylko na formę i funkcjonalność mebli, ale także na ich walory użytkowe, szczególnie na to, z czego zostały zrobione. Na zewnątrz dobrze sprawdzą się wysokiej jakości tworzywa sztuczne, którym nie zaszkodzi ani promieniowanie UV, ani deszcz. Odporne na czynniki atmosferyczne są również niektóre gatunki drewna, między innymi akacja. Właśnie z takich materiałów powstały prezentowane tu krzesła, fotele i stoliki. Przetrwają lata w pięknym stanie!

 

 

Gdy już kącik do relaksu zostanie urządzony, piękna pogoda z pewnością skłoni domowników do zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu, co będzie namiastką życia towarzyskiego, którego brak tak bardzo nam doskwiera. Wtedy trzeba pomyśleć o nakryciu stołu. Do tego celu można oczywiście wykorzystać codzienną, ceramiczną zastawę, ale odpowiedniejsze będą talerze, miski, miseczki i kubki, przeznaczone do użytku na zewnątrz, np. marki Urban Nature Culture. Naczynia te, zrobione z bambusa, nie ważą wiele, nie tłuką się ani nie wyszczerbiają i można je myć w zmywarce. Co więcej, widniejące na nich piękne, kolorowe ornamenty są tak radosne i pełne życia, że z pewnością zarażą optymizmem biesiadników.

 

 

Wszystkie pokazane na zdjęciach produkty można kupić przez Internet z dowozem do domu na stronie dutchhouse.pl

 

Źródło: www.ideadomu.pl

Dodaj komentarz

Instagram