STIGA Gyro: pierwszy traktor ogrodowy z napędem „drive-by-wire”, sterowany joystickiem, przeznaczony do użytku domowego

STIGA Gyro wprowadza zupełnie nową kategorię akumulatorowych traktorów ogrodowych przeznaczonych do pracy na trudnych terenach, zapewniających niezrównaną wydajność i dodatkową przyjemność z jazdy.

STIGA, wiodący europejski producent i dystrybutor maszyn i urządzeń ogrodniczych, przedstawia Gyro: absolutną nowość w branży ogrodniczej, wprowadzającą całkowicie nową kategorię zasilanych akumulatorowo traktorów ogrodowych. Gyro jest w pełni dostosowany do potrzeb współczesnych konsumentów. Łączy wydajne cięcie, doskonałą ergonomicznie konstrukcję i niezrównaną zwinność. Gyro jest zasilany przez technologię akumulatorową STIGA ePower, nadaje się do dużych i skomplikowanych ogrodów i może obsługiwać powierzchnie do 8000 m2.

 

 

STIGA Gyro – gamechanger w świecie koszenia

Gyro, napędzany technologią STIGA eMotion – unikalnym systemem elektronicznym opracowanym w celu bezwysiłkowego sterowania kierunkiem jazdy i prędkością – oferuje niezwykle precyzyjny joystick zamontowany w podłokietniku, który steruje pojazdem i gwarantuje wyjątkowo przyjemną jazdę. Precyzyjne sterowanie i promień skrętu 360° ułatwiają koszenie blisko krawędzi, wzdłuż krzewów i trawników, zapewniając jednocześnie najlepszą możliwą widoczność.

 

 

Gyro umożliwia wybór różnych prędkości dla trybu koszenia i jazdy. Trzy różne prędkości obrotowe noży pozwalają użytkownikowi dostosować wydajność koszenia do pożądanych warunków i wygodnie regulować agregat tnący bezpośrednio z fotela. Solidne podwozie i wyrafinowana konstrukcja zapewniają Gyro doskonałą stabilność i równowagę, nawet podczas pracy na zboczach lub nierównych powierzchniach, co przekłada się na bezpieczną i komfortową jazdę. Zaprojektowany z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagających użytkowników, Gyro oferuje maksymalny komfort obsługi i jazdy, ergonomiczną konstrukcję, bezpieczeństwo oraz pożądaną wydajność. 

 

 

Synergia pomiędzy silnikami ePower, eMotion i STIGA Direct Drive tworzy unikalne połączenie sprawdzonych technologii i fascynujących innowacji, dzięki którym koszenie trawy wchodzi na zupełnie nowy poziom. To, że każde tylne koło jest napędzane przez niezależny silnik elektryczny ułatwia obsługę i zwiększa precyzję jazdy.

 

 

Zwinność, kontrola i precyzja łączą się z najlepszym w swojej klasie bezpieczeństwem i komfortem, gwarantując doskonałe efekty STIGA.
STIGA Gyro jest dostępny w sprzedaży od kwietnia, a jego sugerowana cena detaliczna to 35 786 zł za model 500e i 41 929 zł za model 700e.

Źródło: STIGA

Dodaj komentarz

Instagram