STIGA przedstawia Swift – zwinny i wydajny traktor ogrodowy, oferujący ekologiczne i przyjazne rozwiązania dla najbardziej skomplikowanych ogrodów.

Nowy, innowacyjny traktor ogrodowy gwarantuje wysoką wydajność, maksymalną elastyczność i energetyczną wydajność, dzięki unikalnym, wymiennym akumulatorom. Są kompatybilne ze wszystkimi innymi ręcznymi urządzeniami STIGA ePower.

STIGA Swift to traktor ogrodowy, który wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom przyjaznej dla środowiska pracy. Zapewnia możliwie największą wydajność i elastyczność, wyznaczając przy tym nowy standard na rynku ogrodniczym. STIGA to pierwszy producent, który oferuje wymienne ogniwa w traktorach ogrodowych, jednocześnie oferując pełną gamę ręcznych narzędzi ogrodowych (zasilanych tymi samymi akumulatorami co traktor Swift). Te dostosowane są do potrzeb użytkowników, różnych rodzajów ogrodów i występują w wielu przedziałach cenowych.

 

 

Kompatybilne akumulatory, zapewniające wygodę i wydajność energetyczną

Traktor ogrodowy STIGA Swift jest wyposażony w zestaw akumulatorów o łącznej pojemności 25 Ah, na którą składają się cztery ogniwa 48 V (2×5 Ah + 2×7,5 Ah), które są dostarczane w komplecie. Innowacyjne, wymienne akumulatory pozwalają na czas pracy wykraczający poza oczekiwania, idealnie nadając się do pracy na trawnikach o skomplikowanej nawierzchni. Ogniwa pracują synchronicznie, jednocześnie równoważąc zużywaną i dostępną energię – podczas ładowania jeden akumulator ładowany jest priorytetowo, przez co już po 30 minutach ponownie nadaje się do użytku. Kolejną innowacją jest kompatybilność systemu z urządzeniami akumulatorowymi ePower 48V.

Podczas niezawodnej i wydajnej pracy na zaledwie trzech akumulatorach, zawsze można liczyć na pełną moc ogniw ePower. Są także wymienne, co pozwala na ich stosowanie w innych urządzeniach marki, ułatwiając wykonywanie zaawansowanych prac w ogrodzie, jak choćby oczyszczanie chodników, przycinanie żywopłotów, a to wszystko za pomocą wielofunkcyjnych narzędzi akumulatorowych.

 

 

Niewielki promień skrętu, inteligentne tryby koszenia i pozytywny wpływ na środowisko

Swift to rewelacyjne rozwiązanie do koszenia skomplikowanych ogrodów, gdzie posiadamy wąskie przejazdy. Szerokość urządzenia to zaledwie 73,5 centymetrów, a co za tym idzie Swift sprosta nawet „najwęższym” wyzwaniom. Z kolei minimalny zewnętrzny promień skrętu wynosi 1,62 metra, zapewniając niebywałą zwrotność, co przekłada się na komfortowe użytkowanie w ogrodach z wieloma przeszkodami. Najnowocześniejsze technologie i inteligentne tryby koszenia optymalizują pracę Swifta. Przykładowo – w zależności od zużycia energii i zapotrzebowania na nią, otrzymujemy trzy opcje koszenia: standardowy tryb z prędkością noży 3500 obrotów na minutę, tryb boost z 3700 – nadający się do gęstszych i wyższych trawników – oraz tryb eco z prędkością obrotu noży 3200. W ostatnim trybie jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 40% energii, co pozwala na skoszenie powierzchni do ok. 2800 metrów kwadratowych, podkreślając przy tym przyjazne dla środowiska właściwości.

 

 

Wygodna i bezpieczna obsługa

Wygodna obsługa Swift to jego kolejna zaleta – niski poziom wibracji, ergonomiczne rozwiązania i zredukowany poziom hałasu gwarantują przyjemną i cichą pracę. Kierownicą można obracać nawet jednym palcem, sprzęt uruchamiamy jednym przyciskiem, możemy także skorzystać z tempomatu, a system STIGA One Pedal Drive zapewniają intuicyjną jazdę. Traktor delikatnie zatrzymuje się po zwolnieniu pedału gazu. Hamulec postojowy automatycznie aktywuje się od razu po zatrzymaniu maszyny, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

 

 

Niski środek ciężkości, położony na wysokości 35,1 cm zapewnia łatwość prowadzenia i bezpieczeństwo podczas koszenia nawet na trudnym terenie. Nowa jednostka kosząca z dwoma ostrzami została zaprojektowana tak, aby wewnątrz tunelu następował prawidłowy przepływ powietrza, ułatwiając dzięki temu zbieranie trawy. Rozdrobniona jest szybko i bez zapychania się przekazywana do 170-litrowego kosza. Swift posiada także specjalne złącze myjące, które ułatwia czyszczenie po skończonej pracy.

 

 

Dodatkowo Swift oferuje rozszerzoną łączność dzięki aplikacji „STIGA.GO” – bazuje ona na module Bluetooth, który łączy elektroniczny mózg maszyny ze smartfonem. Na ekranie przenośnego urządzenia możemy obserwować w czasie rzeczywistym dane dotyczące aktualnej pracy, stan akumulatorów, a także konfigurować różne ustawienia, dopasowując do indywidualnych potrzeb.

 

 

STIGA Swift będzie dostępny w sprzedaży online i w punktach sprzedaży detalicznej w marcu 2022 roku, a jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 23 052 zł.

Źródło: STIGA

Dodaj komentarz

Instagram