Uszczelniacze do kuchni

Przestrzeń w kuchni narażona jest na działanie wody i wysokiej temperatury. Musi gwarantować również higieniczną czystość oraz ochronę przed wilgocią czy pleśnią. Czym uszczelnić newralgiczne miejsca? Które uszczelniacze do kuchni sprawdzą się najlepiej?

W kuchni wszelkie szczeliny, zwłaszcza te przy zlewie czy pomiędzy blatem a ścianą powinny zostać dokładnie uszczelnione. W przeciwnym razie wilgoć przedostanie się w głąb mebli oraz wyposażenia kuchennego i pojawi się ciemny nalot. Poza tym woda, która skrapla się podczas gotowania lub zbiera w zakamarkach podczas mycia naczyń, może doprowadzić do trwałego zniszczenia mebli. Na rynku dostępne są różne uszczelniacze do kuchni. Ja miałam okazję przetestować Uszczelniacz silikonowy Bostik PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY

Co wyróżnia silikon?

To produkt, który jest odporny na promieniowanie UV, działanie chemii zawartej w detergentach czy zmienną temperaturę, a także na trwałe zanurzenie w wodzie. Świetnie nadaje się do uszczelniania blatów kuchennych, krawędzi zlewozmywaków czy listew. Uszczelniacze do kuchni są dostępne w dwóch rodzajach: silikony neutralne (nie mają ograniczeń dotyczących powierzchni, na której można je stosować poza niektórymi tworzywami, gumą i bitumami) oraz octowe (są trwalsze i bardziej odporne na trudne warunki, ale mogą doprowadzić np. do zmatowienia tworzywa lub rozwarstwienia laminatów).

 

 

Silikon do kuchni od Bostik

Produkt, który przetestowałam to silikon posiadający neutralny system utwardzania, przeznaczony do uszczelniania połączeń wokół blatów, zlewów, mebli, listew oraz ścian. Jak producent zapewnia, cechuje się znakomitą odpornością na rozwój grzybów i pleśni. Jest bezpieczny dla tworzyw i metali, zapewnia doskonały chwyt do większości materiałów stosowanych w budownictwie. Jest dostępny w kolorze białym i transparentnym.

 

 

Jak nakładać silikon?

Najpierw należy dokładnie oczyścić miejsce, które chcemy uszczelnić. Na wszelki wypadek warto zabezpieczyć powierzchnie znajdujące się na styku szczeliny za pomocą taśmy malarskiej. Do nakładania silikonu używa się specjalnego pistoletu – opakowanie z silikonem wkładamy do niego i produkt łatwo wychodzi z tuby. Silikon trzeba nakładać płynnym, zdecydowanym ruchem. Nie można tego robić zbyt wolno – gdyż wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że produkt nałożymy nierównomiernie. Po nałożeniu należy wyprofilować fugę za pomocą szpachelki.

 

 

Podsumowanie

Uszczelniacz silikonowy Bostik PERFECT SEAL ŁAZIENKA SILIKON NEUTRALNY idealnie sprawdza się w kuchni. Może być bezpiecznie stosowany niemal na wszystkich podłożach. Jest trwały i dobrej jakości. Łatwo się go rozprowadza. Nawet osoby niemające zbyt dużej wprawy w stosowaniu tego typu produktów z pewnością sobie poradzą. Warto zastosować go nie tylko przy zlewie i blacie, ale także we wszystkich miejscach na styku ścian, mebli i sprzętów AGD.

Więcej informacji na temat tego produktu znajdziecie na www.bostik.pl

Tekst i zdjęcia M. Ćwikła

Dodaj komentarz

Instagram