Wielkanoc w Twoim domu. Sprawdź, jak udekorować świąteczny stół

W okresie świątecznym stół staje się sercem domu. Gromadzimy się przy nim, aby nie tylko zjeść wspólnie posiłek, ale także miło spędzić czas. Dlatego warto zadbać, aby w Wielkanoc swoim wyglądem cieszył oczy i jeszcze bardziej zachęcał do zajęcia przy nim miejsca. Piękna zastawa, świąteczne dekoracje i wiosenne akcenty pomogą w stworzeniu wyjątkowej atmosfery, umilając celebrowanie wyjątkowych momentów z ważnymi dla nas osobami. Jak to zrobić podpowiada i inspiruje marka VOX.

 

 

Przy wspólnym stole

Prostokątny czy okrągły? Biały, kolorowy, a może w odcieniu przypominającym drewno? Na co dzień stół służy nam zgodnie ze swoim przeznaczeniem – jemy przy nim, pracujemy, uczymy się. A gdy nadchodzą święta lub inne uroczystości, staje się centrum wydarzeń. Z myślą o specjalnych okazjach warto zdecydować się na stół rozkładany, np. stół Creative, który w kilka sekund zamienia się w mebel nawet dla 10 osób. Niezależnie od pomieszczenia, w którym go postawimy – w kuchni, salonie czy jadalni, zgromadzi wokół siebie naszych najbliższych, by celebrować wspólny czas. Kolekcja Creative oferuje setki możliwości konfiguracji mebli, dzięki czemu można dostosować je do swoich preferencji i aranżacji wnętrza. W przypadku stołu personalizacji podlegają: blat dostępny w 11 kolorach oraz nogi – 9 rodzajów.

 

 

Jeśli jednak bardziej podoba nam się okrągły kształt stołu, a zależy nam na funkcji rozkładania, warto zwrócić uwagę na model Simple. Dostępny jest w czterech kolorach: białym, czarnym, szarym i dębowym. Po maksymalnym rozłożeniu pomieści od 8 do 10 osób. Zastosowany w nim mechanizm rozkładania nie wymaga dodatkowego podparcia, dzięki czemu każdy może usiąść komfortowo i mieć nieograniczoną przestrzeń na nogi.

 

 

Niech dzieją się kolory

Śniadanie wielkanocne, ale i każdy świąteczny posiłek, zasługuje na odpowiednią oprawę. Jeszcze z dzieciństwa pamiętamy, że moment nakrycia stołu obrusem dawał początek uroczystym przygotowaniom. Tradycyjnie biały stanowi tło dla świątecznej zastawy i posiłków. Aby nieco ożywić aranżację i nadać jej określony charakter, warto ułożyć na obrusie bieżnik w kontrastującym, wiosennym kolorze, np. zielonym lub żółtym. Jeśli jednak bardzo lubimy odcień naszego blatu, sam bieżnik w zupełności wystarczy. Można także z niego zrezygnować i pozwolić, aby nasz stół samodzielnie odegrał rolę głównej dekoracji. W ten sposób nie musimy martwić się potencjalnymi plamami na ulubionym obrusie.

 

 

Wielkanoc to czas, w którym korzystamy z odświętnej zastawy. To prosty sposób na podkreślenie uroczystego charakteru spotkań z bliskimi. Dla tych, którzy preferują spójne, przemyślane nakrycia doskonałym wyborem będą białe, ceramiczne talerze z kolekcji Tassel. Ich gładka powierzchnia sprawdzi się podczas wielu uroczystych okazji. Dla kontrastu możemy je zestawić ze złotymi sztućcami i kolorowymi serwetkami. Nie zapominajmy jednak, że święta wielkanocne przypadają wraz z początkiem wiosny. Natura rozkwita kolorami, które warto wprowadzić również do swojej wielkanocnej aranżacji. Można tego dokonać z pomocą kolekcji kamionkowych naczyń Feri. Dostępne w trzech barwach: żółtej, szarej i brązowej będą stanowić ciekawy akcent kolorystyczny, który nie umknie uwadze naszych gości.

 

 

Dekoracje mają znaczenie

Jakie dekoracje postawić na stole, aby podkreślały wyjątkowy charakter świąt? Na pewno trudno wyobrazić sobie Wielkanoc bez barwnych pisanek czy wydmuszek. W ich przypadku kolory nie mają większego znaczenia. Najważniejsze, by zdobieniu i farbowaniu jajek towarzyszyła dobra zabawa, zwłaszcza, gdy udział w niej biorą dzieci. Gotowe dzieło będzie się pięknie prezentować w metalowej misie Luto. Najmłodsi ucieszą się również z obecności na stole czekoladowych zająców oraz cukrowych baranków.

 

 

Jeśli jednak uważamy, że mniej znaczy lepiej, dekoracją samą w sobie mogą być naczynia, na których podamy wielkanocne potrawy. Ten sposób warto wykorzystać, gdy używamy białej zastawy. Na drewnianym talerzu dekoracyjnym Duos możemy ułożyć świeżo pokrojony chleb lub aromatyczne wędliny. Z kolei babka wielkanocna będzie niezwykle dostojnie prezentować się na białym, gładkim talerzu Sever. Delikatny dekor dzbanka do herbaty Lineo również będzie stanowić uroczy akcent na naszym stole. Dobrym pomysłem może być dodanie do każdego nakrycia serwetki w wiosennym kolorze. Jeśli nasi goście będą potrzebować ich więcej, mogą sięgnąć po nie do drewnianego serwetnika Home.

 

 

Powiew wiosny w wielkanocnym ujęciu

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami pragniemy wpuścić do naszych wnętrz wiosnę. Najprostszym rozwiązaniem jest bukiet ciętych kwiatów, takich jak tulipany czy żonkile, których kolory i zapach wprowadzą nas w dobry nastrój. Nie wahajmy się postawić ich również na wielkanocnym stole w szklanym pojemniku Jar. Wystarczy kilka łodyg kwiatów czy gałązek bazi, by podkreślić wiosenny charakter świąt. Pamiętajmy, aby nie przesadzić. Kwiaty nie powinny zasłaniać twarzy naszych bliskich i zakłócać rozmów.

 

 

Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by uzyskać efekt, który zachwyci naszych domowników oraz gości. Warto pamiętać, że w drobiazgach kryje się potencjał stworzenia wyjątkowej wielkanocnej atmosfery. Dzięki niej łatwiej się zrelaksujemy i skupimy się na tym, co w święta najważniejsze.

Źródło: VOX

Dodaj komentarz

Instagram