Złap odrobinę oddechu z nowościami od IKEA i Ilse Crawford

Wiosenno-letni klimat daje nam nieograniczone możliwości – zarówno te związane z relaksem w domu, jak i przebywaniem na łonie natury. Zadbajmy, by towarzyszył nam na co dzień, dodając nie tylko energii do działania, ale też spokoju, jakim charakteryzują się długie ciepłe wieczory.

Poczuj spokój natury

Są w życiu momenty, w których ciężko się zrelaksować. Dobrze jest jednak chociaż spróbować dać organizmowi odrobinę wytchnienia, zapewniając ku temu odpowiednie warunki w swoim otoczeniu. IKEA wierzy, że zapachy przyczyniają się do tworzenia i wzmacniania atmosfery danej przestrzeni. Mogą wpływać na to, jak się czujemy – na stan naszego umysłu, czy to poprzez poczucie energii, skupienia, czy też, co najważniejsze, spokoju. Dlatego też razem z Ilse Crawford marka stworzyła nową linię świec.

 

 

Nowe produkty są wyrażeniem zachwytu naturą, o czym świadczą ich energetyzujące nuty zapachowe. Do salonu wprowadź skandynawski las ze świecą ADLAD, inspirowaną mchem i drzewami lub przenieś się wspomnieniami do letnich biwaków przy ognisku, co zapewni dymna ENSTAKA. Ciekawym wyborem będzie również wersja HEDERSAM, która przywodzi na myśl woń świeżej trawy w słoneczny dzień.

Chcieliśmy, aby za pomocą zapachów nasz dom instynktownie kojarzył się z naturalnością. Jest to szczególnie ważne dla osób na całym świecie, które mieszkają w gęsto zabudowanych miastach i nie mają bezpośredniego dostępu do przyrody – mówi Ilse Crawford, projektantka.

Świece palą się do 50 godzin i są przyjazne planecie, ponieważ wykonane zostały z wosku roślinnego. Od kwietnia dostępne będą w szklanych pojemnikach, a w późniejszych miesiącach kupimy je również w ozdobnych, ceramicznych opakowaniach. Nie tylko więc pięknie wyglądają, ale można je również ponownie wykorzystać – jako szkatułkę lub napełnić ponownie, dzięki czemu nic się nie marnuje.

Senna oaza

Poza pięknym zapachem w naszych domach jest jedno wyjątkowe miejsce, które kojarzy się z relaksem i regeneracją – łóżko. Ukojenia zmysłów zaznać możemy pod nowym kompletem pościeli DYTÅG wykonanym w 100% z odnawialnego lnu. Tkanina została fabrycznie wyprana, dzięki czemu jest wyjątkowo przyjemna w dotyku. Oznacza to również, że zachowa swój kształt i kolor oraz nie będzie się kurczyła. Len z wiekiem polepsza swoją jakość: im częściej jest prany i używany, tym staje się bardziej miękki i przyjemny. To również fantastyczna tkanina na cały rok, ponieważ jest wysoce oddychająca i przewodzi ciepło. Zapewni przewiewność w ciepłe letnie noce i komfort podczas miesięcy zimowych. Gnieciona tekstura w kolorze białym lub ciemnoszarym nadaje zestawowi unikatowego stylu. Produkt jest również zgodny z misją IKEA, aby do 2030 roku korzystać z materiałów w 100% odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

 

 

Prawdziwa uczta smaków i dźwięków

Cieplejsze dni to idealny moment by cieszyć się posiłkiem na zewnątrz, np. na balkonie lub w ogrodzie. Przy zastawianiu stołu przyda nam się mocny akcent stylistyczny – seria OMBONAD. Możesz połączyć ze sobą kamionkowe miski i talerze w ciemnoszarym kolorze ze szklanymi kieliszkami i obrusem, aby całość nabrała nietuzinkowego wyglądu. Prawdziwy przykład skandynawskiego minimalizmu!

 

 

A skoro mowa o wypoczynku poza domem – gwarancją dobrego nastroju będzie przenośna lampa/głośnik Bluetooth z funkcją Spotify Tap playback™ VAPPEBY. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby odtworzyć wszystkie ulubione utwory. Produkt ten nie tylko gra, ale również świeci, dzięki czemu możemy przy nim siedzieć nawet po zachodzie słońca.

 

Źródło: IKEA

Dodaj komentarz

Instagram