Bezprzewodowy głośnik Bose SoundLink Color Bluetooth

Party w ogrodzie, pobyt na basenie czy wyjazd na urlop. Przenośny głośnik zawsze warto mieć pod ręką, by móc zabrać ze sobą muzykę w dowolne miejsce.

Wyjeżdżając na wakacje warto zabrać ze sobą mały bezprzewodowy głośnik, aby w każdym zakątku świata móc słuchać ulubionej muzyki. Jaki wybrać? Oczywiście taki, którego dźwięk jest dobrej jakości i wyrazisty. Liczy się również wielkość i jego waga. Czy bezprzewodowy głośnik Bose SoundLink Color Bluetooth II spełnił moje oczekiwania?

Elegancki design

Bezprzewodowy głośnik Bose ma prosty i elegancki wygląd. Jest niewielkich rozmiarów (12,5 x 12,5 cm, szerokość 5,5 cm) i waży 540 g. Nie zajmie więc dużo miejsca w bagażu. Można go więc zabrać na wycieczkę czy do samolotu. Zmieści się nawet w niewielkiej torebce. Ma miękką i miłą w dotyku silikonową obudowę. Dobrze leży w ręku. Głośnik jest odporny na wilgoć, więc nie trzeba się o niego również martwić, gdy zostanie na noc na tarasie. Można korzystać z niego w czasie deszczu, będąc przy basenie czy nad jeziorem. Panel sterujący mieści się na górze urządzenia. Głośnik jest dostępny w kilku kolorach.

 

 

Co potrafi

Dzięki dwóm pasywnym radiatorom, urządzenie ma mocny dźwięk, a jednocześnie drgania obudowy zostały ograniczone do minimum. Korzystanie z niego jest bardzo proste. Ma raptem sześć przycisków, które pozwalają korzystać z wielu funkcji jak np. odbieranie połączeń za pomocą systemu głośnomówiącego, pomijanie utworów, przełączanie się pomiędzy podłączonymi urządzeniami i wiele innych. Bezprzewodowy głośnik Bose zapewnia niezawodny zasięg komunikacji bezprzewodowej do 9 m., a także bezproblemowe łączenie. Akumulator jonowy umożliwia odtwarzanie muzyki nawet przez osiem godzin.

 

 

Łatwy w podłączeniu

Wciskamy przycisk włącz/wyłącz, a następnie przycisk oznaczający Bluetooth. Łączność Bluetooth umożliwia rozpoczęcie odtwarzania. Aplikacja Bose Connect zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji głośnika. Upraszcza ona także zarządzanie połączeniami Bluetooth głośnika. Wystarczy jedno przesunięcie palcem. Komunikaty głosowe prowadza przez procedurę parowania. Głośnik zapamiętuje osiem ostatnio wykorzystanych urządzeń, dlatego połączenie z telefonem czy innym sprzętem elektronicznym nie jest problemem. Teraz pozostaje jedynie cieszyć się płynącą muzyką, a jeżeli chcemy przeskoczyć piosenkę do przodu wciskamy przycisk (do przodu) i gotowe. Jest też możliwość odtwarzania jednocześnie dwóch głośników. Wystarczy na smartfonie wcisnąć przycisk Party. Można też włączyć tryb Stereo, by odtwarzać kanał lewy i prawy na osobnym głośniku, co pozwoli uzyskać dynamiczny i przestrzenny dźwięk.

 

 

Podsumowanie

Ten bezprzewodowy głośnik Bose sprawdza się w każdych warunkach. Jest nieduży i lekki. Z powodzeniem można wziąć go na wycieczkę, przelot samolotem czy na wieczorne party w ogrodzie. Wielkim atutem jest jego odporność na wilgoć. Nie musimy się więc martwić, że zawilgotnieje na trawie czy zaleje go deszcz. Nie zajmuje też wiele miejsca. Co najważniejsze, dźwięk jest czysty i bardzo mocny. Sprawia wrażenie, jakby wydostawał się z o wiele większego i mocniejszego urządzenia. Nie czuć także drgań. Polecam na każdy wyjazd.

 

Więcej informacji na temat głośnika SoundLink Color Bluetooth II znajdziecie na www.bose.pl

Tekst i zdjęcia M. Ćwikła

Dodaj komentarz

Instagram