Gardena prezentuje nowości na 2021 rok! 

Innowacyjne i stylowe rozwiązania do ogrodu i na balkon – nowości od Gardeny na 2021 rok sprawią, że wszystkim miłośnikom ogrodów serca zabiją szybciej. W nowej ofercie marki znajdują się między innymi dekoracyjny system ClickUp!, narzędzia akumulatorowe i narzędzia do nawadniania, a także nowy robot koszący, który będzie niezastąpiony w każdym smart ogrodzie.  

Stylowy ogród z Clickup! 

W sezonie 2021 Gardena oferuje nowy, wszechstronny system ClickUp!, który idealnie sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, niezależnie od pory roku. Za pomocą jednego kliknięcia przymocujemy do specjalnego trzonka inne elementy systemu takie jak: hotel dla owadów, karmnik, deszczomierz, doniczka i pochodnia. Produkty ClickUp! wykonano z wysokiej jakości trwałych i mrozoodpornych materiałów, można je łatwo wyczyścić. Cena sugerowana: trzonek: 67,50 zł, elementy systemu ClickUp!: od 67,50 zł do 199 zł.

 

 

Ochrona dłoni

Gardena dba także o dłonie ogrodników podczas pracy, produkując rękawice ze zrównoważonych materiałów. Wszystkie nowe rękawice ogrodowe posiadają certyfikat Oeko-Tex – jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów potwierdzających, że wykorzystane przy produkcji tekstylia są wolne od substancji szkodliwych. Wszystkie modele zapewniają także wyjątkową funkcjonalność, gdyż opuszki kciuków i palców wskazujących zaprojektowano tak, by umożliwić obsługę smartfonu lub tabletu bez konieczności zdejmowania rękawic. W ofercie znajdziemy m.in. rękawice do prac pielęgnacyjnych, do cięcia, pielęgnacji krzewów czy rękawice narzędziowe. Cena sugerowana: od 36 zł do 149 zł.

   

 

Ostre cięcie

Dobre narzędzia tnące mają dla pasjonatów ogrodnictwa bardzo duże znaczenie. Nowy sekator ogrodowy Gardena ExpertCut oferuje maksymalną precyzję każdego cięcia, zwłaszcza przy cięciu młodych pędów, świeżych gałęzi i roślin zielonych. Ostrza zostały wykonane przy zastosowaniu zaawansowanej technologii hartowania z użyciem ekstremalnie niskich temperatur, dzięki czemu uzyskano wyjątkowo wytrzymałe ostrza, które nie będą wymagały ostrzenia przez wiele lat. Jego ergonomiczne uchwyty z miękkimi elementami zapewniają wyjątkową wygodę użytkowania. Dodatkowo w sekatorze ExpertCut można ustawić jedną z dwóch szerokości uchwytu, w zależności od wielkości dłoni. Przy mniejszej szerokości nawet szybkie cięcie cieńszych gałęzi i łodyg będzie znacznie łatwiejsze. Gwarancja producenta wynosi aż 35 lat. Cena sugerowana: 158 zł.

 

 

Nawadnianie roślin

W trakcie całego sezonu ogrodniczego szybkie i wygodne nawadnianie jest niezbędne. Oferta Gardeny została rozszerzona o dwa nowe bębny ogrodowe RollUp. Nie są one montowane na ścianie, ale w gruncie za pomocą metalowej śruby. Kompaktowe bębny obracają się o 360° i są dostępne z wężem o długości 15 lub 20 metrów. Bębny RollUp można zainstalować nawet w ogrodzie, w którym pracuje robot koszący Gardena, gdyż jest on w stanie przejechać pod bębnem i kosić dalej trawnik. Cena sugerowana: 451 zł.

 

 

Wygodne opryskiwanie

Pielęgnacja roślin to bardzo złożona kwestia. Coraz większą popularność zyskuje naturalna ochrona roślin i ich nawożenie za pomocą domowych mieszanek i naturalnych środków. Gardena w swojej nowej ofercie posiada opryskiwacze które doskonale sprawdzą się do podlewania delikatnych roślin doniczkowych i większych obszarów:

·                                                                                                                                                                                                                                                              do delikatnego podlewania oferowane są trzy modele opryskiwaczy: 0,75 l, 1l oraz 1l wersja akumulatorowa.

·                                                                                                                                                                                                                                                              do intensywniejszego podlewania polecane są opryskiwacze ciśnieniowe np. o pojemności 1,25l. Te modele posiadają wysokiej jakości mosiężną dyszę, którą można obrócić o 90°, dzięki czemu stają się idealnym narzędziem np. do opryskiwania spodów liści.

·                                                                                                                                                                                                                                                              opryskiwacz ciśnieniowy EasyPump 5 będzie ciekawym rozwiązaniem dla osób chcących uniknąć pompowania, ponieważ dodatkowo posiada akumulator litowo-jonowym.

·                                                                                                                                                                                                                                                              opryskiwacze plecakowe o pojemności 12l sprawdzą się właścicielom dużych ogrodów i sadów, ponieważ pojemnik można wygodnie nosić na plecach, a teleskopowa lanca zraszająca zapewnia jeszcze większy zasięg.

Cena sugerowana opryskiwaczy: od 40,50 zł do 360 zł

 

 

Urządzenia bluetooth

Właścicielom ogrodów, którzy lubią sterować urządzeniami za pomocną aplikacji, Gardena oferuje szereg produktów wyposażonych w technologię Bluetooth. Jedną z nowości jest możliwość sterowania poprzez aplikację Bluetooth wszystkimi robotami Sileno City, Life oraz nowym robotem koszącym Sileno minimo. Ten ostatni dostępny jest w dwóch wersjach: do trawników o powierzchni 250 m2 i 500 m2. Dzięki nowoczesnym funkcjom harmonogram pracy i inne ustawienia można zmienić w aplikacji, za pomocną jednego kliknięcia. Cena sugerowana: 2834 zł. W nowym katalogu znajdziemy też sterownik nawadniania Bluetooth, który ułatwia wydajne i oszczędne korzystanie z wody oraz zapewnia optymalne nawodnienie. Cena sugerowana: 315 zł.

 

 

Smart ogród

System Gardena smart za pomocą aplikacji umożliwia wygodną obsługę i monitorowanie wszystkich urządzeń z funkcją smart z dowolnego miejsca na ziemi. Nowy czujnik smart Sensor kontroluje wilgotność gleby, temperaturę i na podstawie tych danych dostosowuje harmonogram automatycznego nawadniania. Nasz ogród jest podlewamy tylko wtedy, gdy jest to konieczne, dzięki temu rośliny są zdrowsze, a my dodatkowo oszczędzamy wodę. Ponadto płaski czujnik wystaje tylko 20 mm nad ziemią i może pozostawać na trawniku przez cały czas, nawet podczas pracy robota koszącego. Cena sugerowana 270,00 zł.

 

 

Ekologiczne sposoby na chwasty

Uporczywe chwasty nie będą już stanowiły problemu!

·                                                                                                                                                                                                                                                              Wycinak do chwastów szybko i skutecznie usunie uporczywe mlecze wraz z korzeniami bez schylania się. Dwa specjalne opatentowane ostrza łatwo zagłębiają się w ziemi i ułatwiają usuwanie chwastów. Niewielka odległość między ostrzami ułatwia precyzyjną pracę, jednocześnie minimalizując rozmiar otworów w podłożu. Cena sugerowana: 175 zł.

·                                                                                                                                                                                                                                                              Skrobak do fug 2w1 wyposażony został w cienkie ostrze do wąskich fug oraz zaokrąglony, trójkątny klin do szerszych szczelin – oba zakończenia zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Cena sugerowana: 67,50 zł (bez trzonka combisystem).

·                                                                                                                                                                                                                                                              Skrobak do fug 3w1 poza ostrzem i klinem, wyposażony został w metalowe włosie doskonale nadające się do usuwania mchu ze szczelin i zmiatania wyrwanych chwastów. Cena sugerowana: 99,10 zł (bez trzonka combisystem)

 

 

Szybkie porządki

Gardena swoją ofertę rozszerzyła także o nową akumulatorową myjkę średniociśnieniową AquaClean 24/18 V. Jest to uniwersalne rozwiązanie do szybkiego i dokładnego czyszczenia obiektów wokół domu i w terenie. Jest mocna, łatwa w obsłudze i gotowa do użytku w każdym miejscu. Do jej działania wystarczy zbiornik na wodę lub inne źródło, np. zbiornik wody deszczowej czy wąż ogrodowy. Zasilanie zapewnia akumulator 18 V Power for All Alliance, wykorzystujący technologię firmy Bosch. Od roku 2021 wszystkie produkty akumulatorowe Gardena 18V wykorzystują tę technologię, zatem jeśli mamy już w domu akumulator z urządzenia Bosch, możemy go użyć w nowych produktach Gardena. Cena sugerowana myjki: 872 zł.

 

Źródło: Gardena

Dodaj komentarz

Instagram