Inteligentne oświetlenie w codziennym życiu – WiZ wprowadza do Polski nową generację produktów

Firma Signify (Euronext: LIGHT) (poprzednio Philips Lighting), ogłosiła dziś oficjalną, polską premierę najnowszej generacji systemu inteligentnego oświetlenia WiZ. Oferta produktów WiZ to wszechstronne, przystępne cenowo inteligentne oświetlenie i akcesoria, które zapewniają optymalne środowisko dla oczu do życia codziennego. Charakteryzuje się łatwością konfiguracji i eksploatacji przez Bluetooth i sieć Wi-Fi użytkownika. Włączenie systemu WiZ do oferty Signify idealnie wpisuje się w realizacje jego misji, czyli sprawienia by użytkownicy poczuli magię światła dzięki inteligentnemu oświetleniu oferującemu wygodę i intuicyjną obsługę.

– Bardzo cieszymy się z oficjalnej europejskiej premiery naszej oferty produktów WiZ Connected z obsługą Wi-Fi i Bluetooth oraz z tego, że są one teraz szeroko dostępne. Jesteśmy dumni z naszego ekosystemu, który umożliwia użytkownikom sterowanie oświetleniem i akcesoriami natychmiast po zakupie. Nasze produkty dorównują wygodą tradycyjnemu oświetleniu, a przy tym są inteligentne i połączone z siecią! – powiedział Jean-Eudes Leroy, współzałożyciel i dyrektor generalny WiZ Connected.

 

Podłącz i korzystaj – proste i inteligentne oświetlenie dla każdego

Oferta produktów WiZ Connected obejmuje lampy i akcesoria, które niezwykle łatwo zainstalować i które umożliwiają użytkownikom natychmiastowe korzystanie z zalet inteligentnego oświetlenia. Wystarczy wkręcić nowe źródło światła WiZ, pobrać prostą w obsłudze, intuicyjną aplikację mobilną WiZ i już po chwili cieszyć się światłem. Najnowsze produkty obsługują zarówno protokół Wi-Fi, jak
i Bluetooth, dzięki czemu proces parowania jest jeszcze prostszy i bardziej niezawodny. W przyszłości Signify wprowadzi tę funkcję w całej gamie produktów WiZ. Dzięki wielu różnym trybom oświetlenia użytkownicy mogą w łatwy sposób skonfigurować idealne światło do nauki, stworzyć przytulną atmosferę naśladując światło kominka lub świecy, a także zautomatyzować i zsynchronizować oświetlenie z codziennymi czynnościami, czy też użyć je, aby zaplanować łagodne budzenie lub ułatwić zasypianie.

 

 

Ponadto użytkownicy mogą korzystać z systemu WiZ do łatwego zarządzania oświetleniem za pomocą głosu przy użyciu asystentów Amazon Alexa, Google Home lub Siri, bez korzystania z aplikacji. Kolejna opcja to uniwersalny pilot WiZmote, który pozwala użytkownikom w prosty sposób sterować oświetleniem i konfigurować niestandardowe, ulubione tryby dla każdego pomieszczenia. Z kolei wykrywacz ruchu WiZ umożliwia niezwykle wygodne, automatyczne sterowanie, przełączając światła w określony tryb po wejściu do pomieszczenia. Funkcja ta działa nawet w przypadku awarii sieci Wi-Fi dzięki temu samemu protokołowi podczerwieni o niskim zużyciu energii, co w pilocie WiZmote.
Aby włączyć światło, wystarczy przejść obok niego. A żeby jeszcze bardziej poczuć magię smart oświetlenia, można zainstalować nową inteligentną wtyczkę WiZ, która w jednej chwili zmienia dowolną lampę w inteligentne źródło światła, umożliwiając sterowanie nią za pomocą aplikacji lub pilota WiZ.

Tak wiele opcji, tak niewiele wysiłku

Interfejs aplikacji WiZ jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika, wykorzystuje bowiem prosty system przeciągania i upuszczania elementów, który pozwala zarządzać i sterować lampami i akcesoriami. Uprzednio skonfigurowane sceny i sekwencje świateł upraszczają codzienne życie i pozwalają użytkownikom idealnie dopasować światło do dowolnej pory dnia.

Ustawienia rytmu dobowego automatycznie dobierają odpowiedni rodzaj światła w zależności od pory dnia. Chłodne, jaskrawe, pobudzające światło idealne podczas wypełnionych zajęciami poranków stopniowo przechodzi w subtelne, ciepłe, przyćmione światło doskonałe do wieczornego relaksu. W ten sposób oświetlenie naśladuje dobowy cykl słoneczny wewnątrz pomieszczeń.

 

 

Na koniec aplikacja WiZ daje możliwość sterowania oświetleniem wielu użytkownikom dzięki różnym uprawnieniom. Domownicy mogą w łatwy sposób współdzielić dostęp do funkcji „dom” systemu WiZ. Inne osoby mogą po prostu pobrać aplikację i wprowadzić kod zaproszenia, bez potrzeby konfigurowania systemu. W ten sposób goście, po połączeniu z tą samą siecią Wi-Fi, również mogą sterować oświetleniem.

W pełni szanujemy prywatność danych

Proces tworzenia konta i logowania w aplikacji WiZ jest całkowicie anonimowy w przypadku logowania przez konto Apple, Google lub Facebook. Aplikacja WiZ pozyskuje jedynie unikatowy identyfikator, który nie zawiera żadnych informacji osobowych, w celu powiązania go z siecią WiZ Home.
Nie gromadzimy żadnych danych osobowych takich jak nazwiska, numery telefonów komórkowych, adresy e-mail. Aplikacja WiZ nie pobiera, nie przechowuje ani nie wykorzystuje żadnych informacji osobowych związanych z usługodawcami, z których usług korzystają użytkownicy podczas logowania. Nie ma ryzyka kradzieży prywatnych danych, ponieważ nie są one obecne w bezpiecznej chmurze AWS.

Najnowsze i najlepsze produkty

Europejska premiera ekosystemu WiZ oznacza, że cała oferta produktów WiZ Connected będzie teraz szeroko dostępna. Jednocześnie Signify wprowadza liczne – nowe i odświeżone – produkty i akcesoria WiZ:

1.      Źródła światła i punktowe LED z obsługą Wi-Fi i Bluetooth, dostępne w wersji wielokolorowej oraz z regulacją odcieni bieli, w tym najmocniejsza połączona z siecią na rynku – A67 o mocy odpowiadającej 100 W (1 600 lm), a także standardowy LED E27, punktowy GU10, świeca E14 oraz duży okrągły LED E27 (G95). Produkty te oferują pełną gamę kolorów, umożliwiając stworzenie fantastycznego otoczenia, chłodną biel, która rozjaśni twój dom, a także ciepłą biel, która zapewni przytulną atmosferę.

2.      Szeroka gama źródeł światła WiZ Filament w wersji bursztynowej i przezroczystej, łącząca wspaniały wygląd z inteligentną technologią i nadająca twojemu domowi charakter retro.

3.      Portfolio WiZ obejmuje również oprawy oświetleniowe, takie jak na przykład lampa stołowa WiZ Hero, charakteryzująca się prostotą konstrukcji doskonale pasującą do stylu życia zgodnego z naturą lub lampa WiZ Quest, wyposażona w regulowaną głowicę umożliwiającą rzucenie rozproszonego światła.

4.      Szereg akcesoriów jeszcze bardziej ułatwiających sterowanie inteligentnym oświetleniem, w tym dostępny już teraz pilot WiZmote i nowy czujnik ruchu WiZ. 

5.      Inteligentna wtyczka WiZ pozwalająca użytkownikom na sterowanie ich aktualnym oświetleniem i urządzeniami za pomocą aplikacji WiZ, dzięki czemu mogą oni korzystać z opcji planowania, sterowania głosem oraz dostępu poza domem.

Źródło: WiZ

Dodaj komentarz

Instagram