Nakładka krojąca Thermomix® – nowość od Vorwerk 

Wygodna nakładka krojąca, która może być używana w urządzeniach Thermomix® TM6 lub TM5 to nowość firmy Volwerk.  Dzięki niej wzbogacisz swoje potrawy o jeszcze więcej owoców i warzyw, a same dania będą pięknie prezentowały się na talerzu. Przyrządzaj atrakcyjne, zdrowe posiłki, które pokochasz Ty i Twoi bliscy!

Poznaj nakładkę krojącą Thermomix®

Kto z Was nie marzył, by móc w urządzeniu Thermomix® pokroić warzywa lub owoce na estetyczne plasterki lub zetrzeć je na surówkę? To już jest możliwe dzięki nowości – nakładce krojącej. Nakładka krojąca może być używana z urządzeniem Thermomix® TM6 lub TM5. 

Nakładka krojąca Thermomix® składa się z 5 elementów: pokrywy nakładki, pojemnika nakładki, popychacza, trzpienia, tarczy tnącej. To właśnie dzięki pojedynczej tarczy tnącej uzyskasz 4 różne rodzaje krojenia: cienkie plastry, grube plastry, cienkie paski i grube paski. Kompaktowy rozmiar tarczy umożliwia jej praktyczne i bezpieczne przechowywanie w pokrywie nakładki krojącej. 

 

 

Kroisz i trzesz bez wysiłku

Nakładka krojąca Thermomix® została zaprojektowana z myślą o gotowaniu bez wysiłku. Pojemnik nakładki umieszczany jest wewnątrz naczynia miksującego Thermomix®, dzięki czemu samo naczynie pozostaje czyste i gotowe do użycia po wyjęciu pojemnika i trzpienia. 

Oszczędność czasu w kuchni 

Nakładka krojąca Thermomix® pozwala szybko i łatwo przygotować owoce i warzywa, oszczędzić czas i pozbyć się wysiłku związanego z ręcznym krojeniem składników. Teraz szybciej i łatwiej pokroisz niezbędne składniki w estetyczny sposób. Zapomnij o bałaganie na blacie i w kuchni. Nakładkę krojącą możesz umyć w zmywarce po oddzieleniu wszystkich elementów w zmywarce. Na platformie Cookidoo® znajdziesz kolekcje przepisów z wykorzystaniem nakładki krojącej.

Carpaccio z gruszki z serem pleśniowym i orzechami (TM6)

Przygotowanie z urządzeniem Thermomix®

1. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej sałatę i gruszki, odstawić.

2. Włożyć trzpień i pojemnik nakładki krojącej. Umieścić tarczę tnącą stroną 1 (do krojenia) skierowaną do góry. Nałożyć pokrywę nakładki krojącej. Do szerokiej części podajnika włożyć pionowo gruszki. Używając popychacza, uruchomić Krojenie /Grubo. Plastry gruszek rozłożyć na talerzach, odstawić.

3. Umieścić ponownie tarczę tnącą stroną 1 (do krojenia) skierowaną do góry. Nałożyć pokrywę nakładki krojącej. Do szerokiej części podajnika włożyć pionowo sałatę. Używając popychacza, uruchomić Krojenie /Grubo. Pokrojoną sałatę skropić olejem, wymieszać. Sałatę rozłożyć na plastrach gruszek. Dodać ser i orzechy. Carpaccio z gruszki z serem pleśniowym i orzechami podawać bezpośrednio po przygotowaniu.

Wskazówka

Składniki można pokroić z wyprzedzeniem. Plastry gruszki należy przechowywać w wodzie z sokiem z cytryny, aby nie ściemniały.

Wariant

Ser pleśniowy można zastąpić twardym serem, np. grana padano.

Źródło: Volwerk Polska

Dodaj komentarz

Instagram