Przytulny dom na Święta i nie tylko – postaw na płytki inspirowane drewnem z serii Wood Concept od Opoczno

Święta to czas radości, oczekiwania i rodzinnych spotkań, a wszystko to w domowym zaciszu. Przytulny klimat we wnętrzu, który tak cenimy zwłaszcza w Święta, tworzą nie tylko bożonarodzeniowe dekoracje i światełka, ale także materiały oraz kolory wykorzystane w aranżacji.

Świąteczna atmosfera, to przede wszystkim dom pełen ciepła. Tego, które dają nam nasi bliscy i tego, które kreujemy za pomocą światła, kolorów i dodatków. Odpowiednio dobrane barwy, miękkie tkaniny i naturalne materiały, to podstawa aranżacji przytulnego wnętrza. Nic nie działa tak dobrze na odbiór pomieszczenia jak drewno. Jego naturalna uroda, rysunek słojów i miłe dla oka odcienie sprawiają, że w domu od razu czujemy przyjemny klimat. Szczególny urok ma drewniana podłoga, nieodłącznie kojarząca się z atmosferą rodzinnego domu.

 

 

Dziś, wybierając materiały do wnętrz zwracamy coraz większą uwagę na aspekty ekologiczne. Dlatego świetną alternatywą dla tradycyjnych desek są nowoczesne płytki gresowe z serii Wood Concept marki Opoczno, które w wyjątkowy sposób łączą estetyczne walory drewna z wysoką trwałością i odpornością. Co więcej, wiernie odwzorowują strukturę i usłojenie naturalnego drewna. W bogatej palecie wzorów znajdziemy teraz nowe odcienie, które zachwycą miłośników naturalnych materiałów i wielbicieli dobrego designu. Kolekcja Opoczno Passion Oak utrzymana jest w najnowszych trendach kolorystycznych. Płytki przekonują naturalnym wyglądem, dzięki unikatowej strukturze podkreślającej charakter dębu. Taka podłoga jest również odporna na ścieranie i zaplamienia oraz antypoślizgowa, dlatego doskonale sprosta nie tylko codziennym wymaganiom, ale zda egzamin także podczas świątecznych spotkań.

 

 

Odpowiednio dobrane kolory, materiały i dodatki także pomogą nam w kreowaniu przytulnej, świątecznej atmosfery w mieszkaniu. Obok ciepłych beżów i brązów oraz innych odcieni z palety barw ziemi, które znajdziemy na podłodze z płytek Opoczno, przytulności dodadzą także modne głębokie barwy, jak bordo, butelkowa zieleń czy trendowy odcień granatu Classic Blue. Temperaturę wnętrza podniesie również klasyczna, świąteczna czerwień. Nie zapominajmy o przytulnych, miękkich tkaninach. Dekoracyjne poduszki nie tylko ozdobią kanapę, ale dodadzą wnętrzu ciepła, podobnie jak wełniany koc o pięknym splocie, który w grudniu zawsze warto mieć pod ręką. Niebagatelną rolę odgrywa światło. Zadbajmy więc o to, aby w naszym domu miało ono ciepłą barwę. Nastrojowe oświetlenie oraz dekoracyjne lampki stworzą na Święta wyjątkową świetlną oprawę naszym czterem kątom. Całości dopełnią aromaty pierniczków, pomarańczy i jodłowych gałązek. Tak przygotowany dom już od progu zaprosi do wspólnego świętowania, zabawy i odpoczynku w rodzinnej atmosferze.

 

Źródło: Opoczno

Dodaj komentarz

Instagram