Zwrot w stronę natury – 16. edycja OKK! design

Zmęczeni zgiełkiem miasta i wszechobecnym plastikiem coraz częściej szukamy kontaktu z naturą. W naszych domach i biurach od jakiegoś czasu królują lasy z zielenią w słoiku, rozłożyste monstery czy bananowce, coraz chętniej sięgamy też po wyposażenie wykonane z naturalnych materiałów. Od dłuższego czasu docierają do nas sygnały o problemach związanych z zanieczyszczeniem środowiska i wysokim zużyciem surowców. Jak na te problemy reaguje świat architektury i designu? Tego dowiemy się podczas 16. edycji OKK! design.

Kolejne – 16. spotkanie z wzornictwem i architekturą, OKK! design, zbliża się wielkimi krokami, odbędzie się już 9 września. Tematem przewodnim nadchodzącej edycji będzie Biophilic design – czyli to, w jaki sposób natura może przenikać się z architekturą, jaką rolę w naszych wnętrzach odgrywają rośliny i dlaczego warto otaczać się zielenią, nie tylko w domu, ale również w przestrzeniach publicznych. 

Wycieczka do dżungli

Rośliny we wnętrzach towarzyszyły nam zawsze, jednak w ostatnich latach ich obecność stała się wyjątkowo pożądana. Zagarniają przestrzeń bez ograniczeń, wnosząc nową energię i jakość, nawet do najbardziej zachowawczych i stonowanych miejsc. Co więcej – redukują stres, pozytywnie wpływają na nastrój, a także filtrują powietrze. W jakiej formie prezentują się najlepiej? Czym kierować się podczas tworzenia swojej prywatnej dżungli i jak dopasować rośliny do naszych przestrzeni? O tym wszystkim opowiedzą eksperci. 

W trosce o planetę

Nie zabraknie także dyskusji o wyzwaniach, takich jak zrównoważony rozwój czy wtórne wykorzystanie odpadów. Partnerzy OKK! design rozumieją złożoność problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska oraz zużycie surowców podczas procesu produkcji. W trakcie prelekcji oraz paneli dyskusyjnych poruszony więc będzie również temat tego, jak praktyczne rozwiązania pomagają chronić środowisko naturalne

Architektura w duchu ekologii Nurt Biophilic przenika nie tylko do świata designu, ale również – architektury. Przestrzenie, w których królują naturalne materiały, gdzie stres jest z łatwością redukowany, a ludzie czują się swobodnie i komfortowo to temat, który zajmuje już nie tylko architektów, ale także największe światowe firmy, takie jak Google, Facebook czy Apple. Dzięki temu biura i siedziby firm przechodzą metamorfozę, stając się miejscami o przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywności.

W programie: 

  • Interesujące prezentacje i szkolenia.
  • Wyjątkowi Goście Specjalni: Paweł Sokół – właściciel EXIT design, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, architekt Magdalena Federowicz-Boule, członkini zarządu OW SARP, członkini SAW, prezes zarządu TREMEND, Kate Burnett, Milliken, Berenike Miłkowska Milbrodt, Prezes Stowarzyszenia loveOriginal, Areta Szpura – autorka książkiJak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety?, wcześniej związana z marką Local Heroes. Spotkanie poprowadzi Dominika Olszyna, dziennikarka współpracująca z Vogue Polska oraz WP DOM. 

    Panele dyskusyjne:
  • Biophilic design wnętrza  (Prelegenci: Szymon Hanczar, architekt, wykładowca ASP we Wrocławiu, Grzegorz Goworek właściciel Studio.O., Kamil Białas, redaktor naczelny WhiteMAD oraz Jacek Tryc, architekt, jeden z założycieli SAW)
  • Biophilic wnętrza komercyjne  (prowadząca: Agnieszka Krzysztoń, redaktor portalu Magazif. Prelegenci: Dominika Zielińska, Head of Architecture,  Workplace Solutions, Agata Frątczak, współwłaścicielka pracowni Madama oraz Darek Gocławski architekt prowadzący, pracownia A+D Retail Store Design)
  • PR: budowanie marki  (Prelegenci: Kasia Będzińska, założycielka bloga minimaliving, Olga Kisiel-Konopka, właścicielka OKK! PR, Anna Koszela, właścicielka Pracowni Architektury Wnętrz, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna Urzadzamy.pl oraz Katarzyna Księżopolska, redaktor prowadząca portalu Magazif)

  • Wystawa inspirowanych naturą prac Anety Klejnowskiej, dzięki którym przestrzeń MYSIA 3 zmieni się w piękny ogród.
  • Stoiska z dobrym wzornictwem, prezentacja produktów i nowości marek: Acustio, Cosentino Polska, Barlinek, Ditta Zimmermann, Gala Collezione, Profim, Aqina, Knoll, Milliken Floors, PEKA, BoConcept, ZUgarden, Aneta Klejnowska, MINI Auto Fus, Manufaktura Moira, Sucré, Zamek Gniew, Vzor

Zarejestruj się już dziś: http://okkdesign.pl/rejestracja/

 

Źródło: serwis prasowy OKK

Dodaj komentarz

Instagram